کد خبر: 1027108 A

با هدف حمایت از بیماران کرونایی؛

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان همدان، از فعالیت ۴۱۱ تیم حمایت از بیماران کرونا در این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از همدان، حمید بهرامی‌خو گفت: این تیم‌ها تاکنون ۲ هزار و ۴۴۶ بسته معیشتی بین بیماران کرونایی استان توزیع و از ورود آنها به تجمعات جلوگیری کرده‌اند.

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان همدان، هدف از اجرای این طرح را مدیریت و قطع زنجیره انتقال کرونا با بهره‌گیری از توان و مشارکت مردمی، هماهنگی بین بخشی، بهره‌گیری از نیرو‌های بسیج و داوطلب دانست و گفت: برای اجرای هر چه بهتر طرح، اتاق فکر در مرکز استان، شهرستان و محله‌ها تشکیل شد.

وی از تشکیل ۶۰۷ تیم مراقبتی در استان خبر داد و با بیان اینکه این تیم‌ها توانسته ۱۰۳ هزار و ۶۷۴ نفر را در قالب ۲۶ هزار و ۵۳۸ خانوار غربالگری کند تأکید کرد: ۵۰ تیم مراقبت در منزل شامل پزشک و پرستار نیز تشکیل شده که با شناسایی بیماران مبتلا به ویروس کرونا، مراقبت در منزل، تجویز دارو و ایزوله و جداسازی بیمار از خانواده را با دستور پزشک انجام می‌دهند.

بهرامی‌خو با اشاره به فعالیت نقاهتگاه‌هایی برای پذیرش آن دسته از مبتلایان به کرونا که امکان ایزوله و جداسازی آنها در میان خانواده نیست، افزود: خوشبختانه تاکنون این نقاهتگاه‌ها مورد استفاده قرار نگرفته است.

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان همدان با با بیان اینکه ۴۱۱ تیم حمایتی در سطح استان تشکیل شده است خاطرنشان کرد: این افراد به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، افرادی که توان تأمین مایحتاج روزمره خود را ندارند کمک می‌کنند چرا که برخی از مبتلایان به کرونا سرپرست و نان آور خانوار هستند و نیاز به قرنطینه و عدم حضور در اماکن عمومی دارند.

بهرامی‌خو از فعالیت یک‌هزار و ۶۶۴ نیرو در تیم‌های حمایتی خبر داد و گفت: این افراد تاکنون ۲ هزار و ۴۴۶ بسته معیشتی بین بیماران کرونایی استان توزیع کرده‌اند.

استان همدان بسیج جامعه پزشکی دارو ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر