کد خبر: 1027047 A

استاندار زنجان خبرداد:

استاندار زنجان، با اشاره به اینکه مرکز لجستیک زنجان سال آینده قطعی خواهد شد، گفت: همزمان با دهه فجر ۴۲۰ نفر نیروی جدید در شرکت ایران ترانسفو به کار گرفته خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، فتح الله حقیقی، شامگاه دیروز، در شصت و دومین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان، که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: دستور جلسات این شورا براساس نقشه راه تجارت خارجی مصوب می شود.

استاندار زنجان، به برگزاری جلسه با کنسولگری کربلا در راستای افزایش تعامل تجاری با کشور عراق اشاره کرد و گفت: ۷۵ درصد صادرات ما مربوط به مواد معدنی بوده که خام‌فروشی در آن صورت نمی‌گیرد.

وی، با اشاره به اینکه در بخش فولاد از صفر تا 100چرخه تولید تکمیل و پس از آن به بازار عرضه می‌شود، ادامه داد: در صنعت نساجی نیز افتتاح‌ها و کار واحدهای موجود با چرخه کامل صورت می‌گیرد.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه جهش صادراتی ما در گمرک ثبت شده و بسیار خوب بوده است، خاطرنشان کرد: مرکز لجستیک زنجان سال آینده قطعی خواهد شد.

به گفته حقیقی، لازم است تا با بررسی ظرفیت‌های دو استان کربلا و بابل با استان زنجان ظرفیت‌های صادراتی به صورت دقیق بین طرفین بررسی و سپس در این راستا حرکت کرد.

استاندار زنجان ادامه داد: همزمان با دهه فجر ۴۲۰ نفر نیروی جدید در شرکت ایران ترانسفو به کار گرفته خواهند شد.

در ادامه دادستان زنجان ضمن تقدیر از اقدامات اتاق بازرگانی زنجان طی ماه های اخیر افزود: با برنامه‌های موثر اقتصادی می‌توان در راستای امنیت گام برداشت و پیشرفت کرد.

حجت‌الاسلام محسن کرمی با تاکید بر حضور جدی در هدف‌گذاری‌های منطقه‌ای اظهار کرد: بسیاری از کشورها روابط و جاذبه‌های خود را برای کار با ایران همچنان دارند و فارغ از تحریم‌ها و مشکلات دیگر ارتباط خود را با ایران حفظ کرده‌اند.

وی بر ضرورت فعال تر شدن سرمایه گذاری داخلی و خارجی تاکید کرد و گفت: دایر کردن کنسولگری‌های افتخاری می‌تواند بسیار موثر واقع شود.

به گفته کرمی، اتاق بازرگانی در مراقبت از برگشت ارز حاصل از صادرات به کشور می‌تواند حضور موثری داشته باشد و به واقع افسران جنگ جبهه اقتصادی فعالان اقتصادی هستند.

استاندار زنجان/ اتاق بازرگانی/ مرکز لجستیک/نقشه راه تجاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر