کد خبر: 1027002 A

مدیرکل ثبت و احوال استان خبر داد:

مدیرکل ثبت و احوال استان قزوین از صدور 794 هزار و 928 کارت ملی هوشمند و تحویل 781 هزار و 750 فقره از کارت های صادر شده به شهروندان در استان قزوین خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حسن وفایی با اعلام این خبر گفت: هم اکنون 13هزار و 178 کارت هوشمند ملی شهروندان قزوینی صادر شده و در دفاتر پیشخوان آماده تحویل است.

مدیرکل ثبت و احوال استان اظهار کرد: افرادی که پیامک صدور کارت هوشمند ملی برای آنها ارسال شده است باید به دفاتر پیشخوان خدمات دولت طرف قرارداد با ثبت احوال استان مراجعه کنند تا بعد از احراز هویت اثر انگشت و دریافت امضای الکترونیکی، کارت خود را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه یک میلیون و 16 هزار و 21 نفر در استان واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند، تصریح کرد: تاکنون 94.3 دهم درصد از جمعیت بالای ۱۵ سال استان، درخواست دریافت کارت هوشمند ملی خود را ثبت کرده اند.

این مسئول خاطر نشان کرد: در 9 ماهه امسال به طور میانگین چهار هزار و 331 کارت هوشند ملی در استان صادر شده است در حالی که در مدت مشابه سال گذشته تنها یک هزار و 190 کارت صادر شده بود.

وفایی اضافه کرد: افرادی که برای دریافت کارت هوشمند ملی ثبت‌نام کرده اند اما هنوز کارت خود را دریافت نکرده‌اند می‌توانند با ارائه رسید ثبت‌نام کارت،  خدمات مورد نیاز را از دستگاه‌های مختلف دریافت کنند.

مدیرکل ثبت احوال استان با بیان اینکه کمتر از 6 درصد مردم استان قزوین برای دریافت کارت هوشمند خود اقدام نکرده‌اند، اظهار کرد: این شهروندان می‌توانند برای دریافت کارت ملی خود به ادارات ثبت احوال،  پست و دفاتر پیشخوان مراجعه کرده و ثبت نام لازم را انجام دهند.

استان قزوین پیامک کارت ملی هوشمند کارت ملی کارت هوشمند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر