کد خبر: 1026874 A

عصر امروز صورت گرفت؛

روح الله احمدزاده کرمانی، شهردار الوند استیضاح و از سمت خود برکنار شد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، عصر امروز سه‌شنبه 30 دی ماه با رأی ۵ عضو شورای شهر الوند؛ روح‌الله احمدزاده کرمانی شهردار الوند استیضاح و از شهرداری الوند برکنار شد.

جواد خطمی‌عضو شورای‌شهر الوند پیرامون روند استیضاح شهردار الوند در چهار ماه اخیر در صفحه اینستاگرامی خود آورده است: اینجانب به عنوان نماینده مردم در شورای شهر الوند در مورخه ۸ شهریور ۱۳۹۹ طرح سئوالی در ۲ برگ شامل ۱۰ سئوال از عملکرد آقای احمدزاده شهردار الوند را مطرح کردم که در روز سه‌شنبه مورخه ۸ مهر ۱۳۹۹ طی جلسه ای با حضور ۵ عضو در صحن شورای شهر منتج به استیضاح شهردار الوند شد.

ولی در ادامه فرماندار شهرستان البرز؛ جلسه استیضاح را فاقد رسمیت دانست و دستور تشکیل جلسه مجدد با حضور همه اعضاء را دادند، ولی قبل از تشکیل جلسه به توصیه بزرگان شهر مقرر شد با توجه به شرایط حساس کشور یک فرصت چند ماهه دیگر به شهردار الوند جهت اصلاح سیستم مدیریتی و خصوصا اخراج نیرو های غیر بومی (حلقه یاسوجی) داده شود که به این موضوع در بند ۱ طرح سئوال نیز تأکید شده بود.

اما متأسفانه بعد از گذشت ۴ ماه و اتمام فرصت داده شده به شهردار و عدم تحقق وعده شهردار اینجانب امروز مجددا طرح استیضاح خود را مطرح و با همراهی ۴ نفر از اعضای شورای شهر، رای به برکناری آقای روح الله احمد زاده کرمانی داده و آقای رضا شکور را به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب کردیم.

گفتنی‌است؛ استیضاح شهردار الوند برای دومین‌بار است که در صحن‌شورای شهر الوند به رای گذاشته می‌شود.

روح‌الله احمدزاده کرمانی؛ رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران و استاندار سابق استان فارس است. او همچنین جوان‌ترین استاندار دولت دهم بوده‌است.

کرمانی با حضور در ساختمان وزارت کشور برای کاندیداتوری در انتخابات یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد اما شورای نگهبان به دلایل نامعلومی صلاحیت او را رد کرد.

احمدی نژاد استیضاح معاون شهرداری الوند شهردار الوند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر