کد خبر: 1026803 A

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی گفت: در قالب طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی، بیش از ۵۰ درصد واحد‌های مسکن روستایی در استان مقاوم سازی شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اصغر آسمانی مقدم گفت: پارسال حدود ۷ هزار واحد مسکن روستایی در استان توسط بنیاد مسکن احداث و به بهره برداری رسیده است که ۵ هزار واحد آن از محل تفاهم نامه سازمان مدیریت و برنامه ریزی با این نهاد بوده است.

وی افزود: امسال نیز مانند پارسال تفاهم نامه‌ای منعقد شده و در حال اجراست که طبق آن احداث تعداد ۶ هزار واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد شهری در سطح استان در دستور کار است.

آسمانی مقدم با بیان اینکه به هر متقاضی در این پروژه، ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۵۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود، تصریح کرد: تاکنون ۷ هزار و ۶۴۰ قطعه زمین در شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت استان تأمین شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون ۲ هزار و ۷۸۱ متقاضی دریافت تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن در خراسان جنوبی به بانک‌های عامل معرفی شده اند، اظهار کرد: از ۶ هزار و ۱۵۱ متقاضی ثبت نام شده در استان ۳ هزار و ۱۲ نفر احراز هویت شده اند که از این تعداد حدود ۳ هزار نفر افتتاح حساب داشته اند.

وی بیان کرد: بیش از ۵۰ درصد واحد‌های مسکونی روستایی در خراسان جنوبی در قالب طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی مقاوم سازی شده‌اند.

آسمانی مقدم اظهار کرد: طرح ساخت پنج هزار واحد مسکن محرومان از پارسال در استان آغاز شده که ۱۰۰ درصد این واحد‌ها به پایان رسیده است.

خراسان جنوبی درآمد زمین سازمان مدیریت و برنامه ریزی مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر