کد خبر: 1026795 A

مدیرکل اداره آموزش و پرورش استان:

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: آموزش حضوری دانش آموزان برخی از مقاطع تحصیلی از اول بهمن در استان قزوین آغاز می شود و این امر به صورت اختیاری است.

به گزارش خبرنگار  ایلنا از قزوین،حسن‌علی اصغری اظهار کرد: آموزش پایه‌های اول و دوم ابتدایی و همچنین کلاس‌های عملی هنرستانی‌ها در مناطق آبی از 1 بهمن ماه امسال حضوری خواهد بود، اما حضور آنان در کلاس‌ها اختیاری است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: در حال حاضر قزوین و تاکستان در وضعیت زرد و باقی شهرستان‌های استان در وضعیت آبی بیماری کرونا هستند.

اصغری با بیان اینکه در همه مدارس دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت خواهد شد، گفت: حضور در این کلاس‌ها اجباری نیست و با ظرفیت حداکثر ۱۰ دانش آموز برگزار می‌شود.

به گفته وی،  آموزش و پرورش برای تحقق بهتر اهداف آموزشی این کلاس‌ها را دایر می‌کند.

این مسئول تاکید کرد: طبق تحقیق و ارزیابی ها، با در نظر گرفتن ایجاد شرایط آموزش مجازی مطلوب از سوی معلم، دانش آموز و سیستم آموزشی، فقط ۵۰ در صد اهداف آموزشی محقق می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اضافه کرد: بستر اینترنت در بسیاری از مناطق استان فراهم شده است در ابتدای سال ۲۳ هزار دانش آموز فاقد ابزار مناسب و پوشش مناسب اینترنتی بودند، اما امروز تنها ۶ هزار دانش آموز امکان دسترسی به شبکه شاد را ندارند.

اصغری ادامه داد: گزارش رسمی از ابتلای دانش آموزان به کرونا در این مدت نداشته ایم، اما در بین همکاران بوده است.

وی به شهریه‌های مدارس غیر انتفاعی اشاره کرد و افزود: هیچ کدام از هزینه‌های این مدارس کاهش نیافته است که شهریه‌های آنها کاهش یابد.

این مسئول یادآور شد: مدارس استعداد‌های درخشان هم بدلیل خدمات ویژه‌ای که ارائه می‌دهند هزینه بیشتری دریافت می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان عنوان کرد: مبنای فعالیت‌های ما سند تحول بنیادین است که در آن بر آموزش مجازی تاکید شده است و در تربیت معلمان آینده هم دانشگاه فرهنگیان بر این موضوع باید اهتمام داشته باشد.

اصغری در پایان خاطر نشان کرد: تجهیز مدارس به امکانات مناسب برای آموزش مجازی هم باید در دستور کار قرار گیرد و امسال هزار و ۷۱ مدرسه را به اینترنت رایگان تجهیز کردیم.

آموزش و پرورش استان استان قزوین اینترنت دانش آموزان مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر