کد خبر: 1026721 A

مدیر کل مدیریت بحران استان:

مدیر کل مدیریت بحران استان قزوین گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر ورود سامانه جدید بارشی و وزش باد شدید و کولاک باید دستگاه‌های امدادی استان قزوین آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، قدرت الله مهدیخانی در جلسه شورای پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران، اظهار کرد: طبق اطلاعیه سازمان هواشناسی و مدیریت بحران، از فردا شب بارش برف و کاهش دمای هوا را در سطح استان و استان‌های همجوار خواهیم داشت.

 مدیر کل مدیریت بحران استان اضافه کرد: به دنبال ورود این سامانه، بارش برف، وزش باد شدید و کولاک، کاهش محسوس دما و پدیده یخبندان، مه و نفوذ سامانه بارشی سرد را از اواخر وقت چهارشنبه تا بعد از ظهر پنجشنبه اول و دوم بهمن ماه خواهیم داشت.

مهدیخانی گفت: در تماس با استان‌های زنجان و گیلان نگرانی از این بارش‌ها وجود دارد و امکان این اینکه استان قزوین معین این استان‌ها باشد نیز پیش بینی شده است.

وی بیان کرد: به دنبال ورود سامانه بارشی در ۲۲ بهمن سال گذشته و بارش برف و کولاک، امکانات مدیریت بحران استان به استان گیلان اعزام شد و در روزهای آینده نیز وضعیت استان قزوین از نظر جوی قابل پیش بینی نیست.

این مسئول خاطر نشان کرد: وزش باید نیز طی روزهای آینده بین ۶۰ تا ۹۰ کیلومتر پیش بینی می‌شود و احتمال کولاک به ویژه در مناطق کوهستانی بسیار زیاد است و باید دستگاه‌ها آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشند.

استان قزوین مدیریت بحران وزش باد هواشناسی مدیریت بحران استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر