کد خبر: 1026668 A

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی عنوان کرد:

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی گفت: در 7 ماه ابتدایی سال جاری 922 میلیارد ریال اسناد درمانی بیماران در این مجموعه پذیرش و رسیدگی شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا جیریایی در جلسه شورای اطلاع رسانی اداره کل بیمه سلامت استان با اشاره به اینکه 23 درصد از هزینه های بستری مربوط به پرونده های بیماران کرونایی بوده است، افزود: از مجموع مبالغ اسناد درمانی سال جاری، بیش از 446 میلیارد ریال آن مربوط به پرونده های بستری و بستری موقت، 103 میلیارد ریال آن مربوط به پرونده بیماران کرونایی، بیش از 586 میلیارد ریال آن مربوط به هزینه دولتی دانشگاهی و مبلغی معادل 335 میلیارد ریال آن مربوط به مراکز غیر از دولتی دانشگاهی بوده است.

او با بیان اینکه در سال جاری و در حوزه دولتی دانشگاهی 13 درصد از بار مراجعه‌ها مربوط به بستری است، ادامه داد: همچنین در 7 ماه ابتدایی سال جاری 832 هزار و 347 بار مراجعه گزارش شده که 568 هزار و 879 بار مراجعه مربوط به مراکز غیر از دولتی دانشگاهی و 263 هزار و 468 بار مراجعه مربوط به مراکز دولتی دانشگاهی بوده و بیش از 3000 بار مراجعه نیز از سوی بیماران کرونایی بوده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی اظهار داشت: از زمان آغاز اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی تاکنون بیش از 96 درصد از مؤسسات طرف قرارداد شامل پزشکان عمومی، پزشکان متخصص، پزشکان فوق تخصص و فلوشیب‌ها و ۹۸درصد از دارو خانه‌ها، پاراکلینیک‌ها، آزمایشگاه‌ها، مراکز تصویربرداری و پزشکی هسته ای استان در این طرح شرکت کرده‌اند.

جیریایی تصریح کرد: همچنین از ابتدای اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی تاکنون 113 هزار و 139 معاینه الکترونیکی پزشکان با تجویز و بدون تجویز، 117 هزار و 504 نسخه توسط داروخانه‌ها، 18 هزار و 134 نسخه از سوی آزمایشگاه‌ها و 9318 نسخه از سوی مراکز تصویربرداری به صورت الکترونیکی انجام شده که هزینه آن 58 میلیارد و 242 میلیون ریال است.

او در خصوص تعهدات بیمه سلامت برای بیماران کرونایی، بیان داشت: تمامی آزمایش‌های مرتبط با تشخیص و درمان بیماران کرونا در تعهد بیمه سلامت است و بر اساس پروتکل  ابلاغی رسیدگی و پرداخت می شود. همچنین آزمایش تشخیص کرونا و هزینه‌های مربوط به تصویربرداری که شامل اسکن ریه طبق پروتکل های ابلاغی سازمان در تعهد این مجموعه بیمه گر است.

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی تأکید کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون هزینه های مربوط به موارد بخش سرپایی کووید 19 شامل 2204 نسخه دارویی هیدورکسی کلروکین، 865 آزمایش pcr  مختص کووید 19 و همچنین 1322 سی تی اسکن ریه مختص بیماران کرونایی از سوی این اداره کل انجام شده است که رقمی معادل 2 میلیارد و 650 میلیون ریال را شامل می‌شود.

جیریایی ابراز داشت: بیش از 97 درصد از مؤسسه‌های درمانی، بیمارستانی، آزمایشگاهی و داروخانه استان با اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی طرف قرارداد است.

بیمه سلامت بیماران کرونایی نسخه نویسی الکترونیکی اسناد درمانی اسناد پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر