کد خبر: 1026574 A

بانک امانات تجهیزات پزشکی و توزیع دستگاه های اکسیژن ساز به ارزش ۸۰۰ میلیون تومان، امروز با حضور استاندار و رییس سازمان داوطلبان هلال‌احمر کشور افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه هوشنگ بازوند در آیین افتتاح بانک امانات تجهیزات پزشکی، توزیع دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و کپسول‌های اکسیژن که در سرسرای هلال‌احمر کرمانشاه برگزار شد، افزود: هیچ بحرانی بدون مشارکت مردم حل نمی‌شود و هلال‌احمر وسیله‌ای برای مشارکت مردم و عبور از این بحران‌ها است.

وی با اشاره به اینکه کرمانشاه در چند سال اخیر با بحران‌هایی مانند سیل و زلزله هم مواجه بوده است، گفت: در بحران شیوع کرونا هم هلال‌احمر در سه محور برنامه‌های نظارتی، مراقبتی و حمایتی نقش خود را به خوبی انجام داد.

مقام عالی دولت در استان کرمانشاه در ادامه، حاج قاسم را قهرمان ملی و قهرمان مقاومت در جهان اسلام توصیف کرد و ادامه داد: نام این شهید بزرگوار در طرح حاج قاسم باعث مشارکت حداکثری مردم در کنترل بیماری کووید ۱۹ شد.

بازوند با اشاره به اینکه وضعیت کرمانشاه از نظر کرونا خوب است، افزود: اما اگر مردم فکر کنند که نگرانی ها برطرف شده است و سهل‌انگاری کنند دچار پیک چهارم می‌شویم و هلال‌احمر باید مشارکت مردم را برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی بیشتر کند.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند دچار پیک چهارم می‌شویم و مجبوریم محدودیت‌های گذشته را اعمال کنیم و این در حالی است که ایجاد محدودیت روی زندگی و معیشت مردم تاثیر مستقیم دارد.

وی مدیریت بر بحران را هنر دانست نه مدیریت در بحران را و گفت: نمی‌توانیم در بیمارستان‌ها کرونا را مدیریت کنیم و باید بیرون از بیمارستان‌ها و در منازل مردم این کار را انجام دهیم تا زنجیره انتقال را به طور کامل قطع کنیم.

 

تجهیزات پزشکی افتتاح بانک امانات هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر