کد خبر: 1026505 A

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان، گفت: طرح ملی ناظران سلامت با مشارکت و فعالیت ۹۴۹ تیم هلال احمر در شهرستان های ابهر، خدابنده، ماهنشان، طارم، خرمدره، ایجرود و زنجان در حال اجراست.

به گزارش ایلنا از زنجان، علی طاهری، امروز در جمع خبرنگاران، گفت: طرح ملی ناظران سلامت از 12 آبان ماه امسال با هدف مقابله با کرونا و قطع زنجیره انتقال و کاهش فوتی های ناشی از این بیماری آغاز شد که  در زمان حاضر نیز این طرح با مشارکت 949 تیم و فعالیت یکهزار و 753 نفر از جوانان داوطلب هلال احمر استان زنجان در حال اجراست.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان،  با تاکید بر اینکه این طرح با توجه به توافق نامه همکاری جمعیت هلال احمر با وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می شود، ادامه داد: طرح ناظران سلامت با همکاری جوانان جمعیت هلال احمر و بازرسان سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی در زمینه کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی می باشد که برای حفظ سلامت مردم و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا انجام می شود.

وی،  گفت: 6 هزار و 662 نفر روز از جوانان هلال احمر استان تاکنون در اجرای طرح ملی ناظران سلامت مشارکت داشته اند.

طاهری خاطرنشان کرد: در این طرح ارزیابی و نظارت بر اماکن تهیه و توزیع واحدهای صنفی، ادارات، مراکز ارائه خدمات مردمی، نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی ادارات، بانک‌ها، محل‌های تجمع، بازارها و میادین میوه و تره‌بار با بهره‌گیری از لیست‌های مرتبط با هر صنف که توسط کارشناسان بهداشت محیط مراکز جامع خدمات سلامت در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفته، انجام می‌شود.

وی یادآوری کرد: از 12 آبان تا پایان روز گذشته از 17 هزار و 554 واحد صنفی، اداری، بانک ها و سایر مراکز بازدید و بازرسی شده که خوشبختانه در این مدت 21 هزار و 652 نفر از خدمات طرح ناظران سلامت بهره مند شده اند.

سرپرست جمعیت هلال احمراستان زنجان گفت: همکاری در آموزش عمومی کسبه، اصناف، همکاری در ضدعفونی اماکن و معابر و محل‌های تجمع و همکاری با تیم‌های مراقبت و حمایت از دیگر اقداماتی است که از سوی جمعیت هلال احمر استان زنجان در این طرح انجام می‌شود.

جمعیت هلال احمر استان زنجان /علی طاهری/ ناظران سلامت /کرونا ویرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر