کد خبر: 1026488 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: ترویج و گسترش فرهنگ دوچرخه سواری در سطح شهر می‌تواند یک عامل بسیار اثرگذار در راستای تحقق هوای پاک و همچنین کاهش حجم ترافیک باشد.

سعید جهانگیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا از قزوین اظهار کرد: دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه پاک در کاهش آلودگی هوا نقش کلیدی ایفا می‌کند و با توجه به زیرساخت‌هایی که برای ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری در سطح شهر قزوین ایجاد شده است، می‌توان با تشویق مردم به استفاده از دوچرخه از هوای پاک در تمام ایام سال بهره مند شد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری با بیان اینکه تاکنون حدود ۵۰ کیلومتر مسیر دوچرخه ایمن در سطح شهر قزوین احداث شده است، عنوان کرد: تمام مسیرهای دوچرخه احداث شده ایمن سازی شده است تا شهروندان عزیز علاقمند به دوچرخه سواری در ترددهای درون شهری با اطمینان خاطر در مسیرهای احداث شده دوچرخه سواری کنند.

جهانگیری تصریح کرد: مسیرهای دوچرخه سواری احداث شده بر اساس طرح جامع ترافیک شهر قزوین بوده و به گونه ای احداث شده که تمام مسیرها بهم متصل شود.

وی ادامه داد: با توجه به زیرساخت هایی که برای استفاده از دوچرخه در ترددهای درون شهری در سطح شهر ایجاد شده از شهروندان عزیز تقاضا داریم برای طی کردن مسافت‌های درون شهری در حد توان از دوچرخه استفاده کنند، زیرا دوچرخه سواری نه تنها در کاهش آلودگی هوا اثرگذار است بلکه به عنوان یک ورزش در سلامت جسمی و روحی انسان نیز نقش مهمی ایفا می کند.

این مسئول بیان کرد: در شرایط فعلی که با شیوع بیماری کرونا روبرو هستیم، استفاده از دوچرخه در کاهش شیوع این بیماری نیز می تواند موثر باشد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری خاطرنشان کرد: کاهش تردد خودروهای تک سرنشین در سطح شهر نیز به سهم خود در کاهش آلودگی هوا و بهره مندی از هوای پاک به ویژه در فصل سرد سال اثرگذار است بنابراین از شهروندان عزیز تقاضا داریم برای سلامتی خود و دیگران به این موارد دقت داشته باشند.

ترافیک حمل و نقل و ترافیک شهرداری دوچرخه سواری سازمان حمل و نقل شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر