کد خبر: 1026479 A

مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان همدان خبرداد:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان از معرفی ۸۵۳ متقاضی تویسرکانی دریافت تسهیلات کرونا به بانک های عامل خبر داد و گفت: تاکنون چهار میلیارد و ۸۱۰ میلیون تومان تسهیلات کرونا به ۵۱۹ متقاضی پرداخت شده است.

به‌گزارش ایلنا از همدان، احمد توصیفیان در خصوص آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات کرونا در استان همدان اظهار کرد: زمان پرداخت تسهیلات کرونا در ابتدا همزمان با آغاز شیوع ویروس کرونا به مدت سه ماه برای افراد متقاضی تعریف شده بود که با ادامه همه گیری این ویروس زمان ثبت نام برای بهره مندی جامعه هدف تسهیلات چند مرحله دیگر تمدید شد.

وی با اشاره به اینکه ۱۴رسته از کسب‌ و کارهای آسیب دیده برای دریافت تسهیلات کرونا اعم از مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده، اقامتگاه های بوم گردی، حمل و نقل عمومی شناسایی شدند؛ افزود: میزان تسهیلات قابل پرداخت به  بنگاه های کسب و کار بر اساس نوع شغل و همچنین تعداد کارگرهای هر کارگاه که به دلیل کرونا بیکار شده بودند متفاوت و متغیر است.

توصیفیان گفت: در راستای جبران برخی آسیب‌های ناشی از بیماری کرونا بر روی کسب و کار ۸۰۴ میلیارد تومان در ۱۵ بانک به عنوان سهم استان همدان در نظر گرفته شده که دستورالعمل و ضوابط پرداخت آن تشریح شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان شروط پرداخت تسهیلات را بیکاری ناشی از کرونا، فعال بودن کارگاه آسیب دیده و ادامه فعالیت کارگاه در شرایط کرونایی دانست و افزود: بر همین اساس به کسب و کارهایی که به طور مستقیم بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا تعطیل شده اند به ازای هر کارگر بیکار شده به دلیل کرونا مبلغ ۱۶ میلیون تومان پرداخت می شود.

وی میزان تسهیلات پرداختی به سایر کسب و کارهایی آسیب دیده از کرونا از ۱۴ رسته تعیین شده را مبلغ ۱۲ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: همچنین به رانندگان تاکسی‌های مسافربری درون شهری ۶ میلیون تومان و رانندگان تاکسی‌های مسافربری برون شهری ۱۲ میلیون تومان تسهیلات کرونا پرداخت می شود.

توصیفیان با اشاره به اینکه تا کنون ۸۵۳ متقاضی در شهرستان تویسرکان برای دریافت تسهیلات کرونا به مبلغ ۱۰ میلیارد و ۷۰ میلیون تومان به بانک معرفی شده اند، گفت: از این میزان تا امروز میزان چهار میلیارد و ۸۱۰ میلیون تومان تسهیلات کرونا به ۵۱۹ متقاضی پرداخت شده است.

وی با تاکید بر اینکه زمان ثبت‌نام برای دریافت تسهیلات انتهای آبان تمام شده اما روند پرداخت وام‌های تعیین شده برای کرونا به جامعه هدف در خصوص متقاضیان ثبت نام شده هنوز ادامه دارد، اضافه کرد: پرداخت تسهیلات کرونا به افراد متقاضی توسط ۱۵ بانک عامل مشخص شده ، در حال انجام است.

توصیفیان گفت: بعد از ثبت نام متقاضی در سامانه کارا دستگاه اجرایی پرونده را بررسی و پس از تأیید به بانک عامل معرفی می‌کند و بانک طی مدت کوتاهی باید تسهیلات را پرداخت کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان هدف از اجرای این طرح را حمایت از بنگاه‌های کسب و کار در شرایط کرونا ذکر کرد افزود: برای بنگاه‌هایی که زیر ۱۶ میلیون تومان تسهیلات می‌گیرند فقط سفته یا چک، بنگاه‌های متقاضی ۱۶ تا ۴۸ میلیون تومان سفته با یک ضامن، تا ۱۶۰ میلیون تومان سفته با دو ضامن، ۱۶۰ تا ۲۰۰ میلیون سفته با سه ضامن و بالای ۲۰۰ میلیون هم با توافقی که با بانک‌ها می‌شود تسهیلات پرداخت می‌شود و این تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد و تنفس سه ماهه با بازپرداخت ۲۴ ماهه است.

استان همدان تاکسی جامعه کار و رفاه اجتماعی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر