کد خبر: 1026478 A

رئیس اداره منابع طبیعی گناباد خبر داد:

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناباد از شناسایی و دستگیری عاملین قطع درختچه های ممنوع القطع تاغ در گناباد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از گناباد، محمدرضا نخعی در این خصوص گفت: با تلاش بی وقفه مامورین یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناباد عاملین قطع درختچه های تاغ جنگلی در منطقه عمرانی گناباد یکی ار کانون های بحرانی فرسایش بادی پس از چند روز تعقیب و گریز شناسایی شدند.

وی افزود: متهمین که از افراد غیر بومی شهرستان هستند، طی چند مرحله بصورت نامحسوس و شبانه با وسایل نقلیه عمومی به منطقه عزیمت کرده و اقدام به قطع درختچه ها کرده و سپس خوردویی که از قبل هماهنگ کرده بودند جهت بارگیری محموله به محل رفته که مامورین یگان حفاظت شهرستان پس از چند روز تعقیب متخلفین را دستگیر و خودروی آنها را توقیف کردند.

نخعی افزود: شهرستان گناباد ۲۳۱ هزار هکتار اراضی بیابانی دارد که تاکنون ۶۰ هزار هکتار از بیابان های گناباد بصورت دست کاشت با گونه های مقاوم بیابانی و مخصوصا تاغ با هدف احیاء اراضی و مبارزه با بیابان زایی و تثبیت شن های روان و جلوگیری از فرسایش خاک و کاهش طوفان های شن و گرد و غبار جنگل کاری شده است .

وی تصریح کرد: این متخلفان در چند  مرحله اقدام به قطع ۳۰۰ اصله تاغ کرده که پس از دستگیری به مرجع قضایی معرفی شدند. 

وی گفت: قاچاق چوب تاغ تهدید اصلی تاغزار‌های این شهرستان است که سودجویان با هدف تهیه زغال نسبت به قطع آنها اقدام می‌کنند.

جنگل خاک گرد و غبار منابع طبیعی و آبخیزداری وسایل نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر