کد خبر: 1026451 A

مدیر کل کار و رفاه اجتماعی استان:

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: ۲ هزار و ۲۵۰ پرونده اشتغال روستایی در استان قزوین تشکیل و ۲۳۸ میلیارد تومان تسهیلات در این زمینه پرداخت شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، رضا گروسی اظهار کرد: این تعداد طرح برای سه هزار و ۹۱۲ نفر در روستاهای استان اشتغالزایی به دنبال خواهند داشت و رونق اقتصادی را در مناطق روستایی ایجاد خواهند کرد.

 مدیر کل کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به میزان تسهیلات پرداختی در شهرستان‌های استان، اضافه کرد: در آبیک ۲۹ میلیارد و ۸۷۹ میلیون تومان، آوج ۱۲ میلیارد و ۷۰۲ میلیون، البرز ۱۲ میلیارد و ۹۳۶، بوئین زهرا ۶۴ میلیارد و ۹۷۹ میلیون، تاکستان ۳۵ میلیارد و ۷۱۰ میلیون و شهرستان قزوین ۸۱ میلیارد و ۷۹۴ میلیون تومان تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شده است.

گروسی تحقق پرداخت سهمیه تسهیلات اشتغال روستایی استان را ناشی از تعامل و همکاری خوب بانک‌ها، دستگاه‌های اجرایی با کمیته‌های فنی استانی و شهرستانی و تدابیر و حمایت‌های استاندار، حوزه اقتصادی استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و فرمانداران دانست و از زحمات آنها در این زمینه تقدیر کرد.

او ادامه داد: توسعه کارآفرینی، بهترین راه ایجاد اشتغال پایدار در مناطق شهری و روستایی استان قزوین است که با همکاری و عزم جدی دستگاه‌های اجرایی محقق خواهد شد.

این مسئول بیان کرد: با توسعه کارآفرینی و اشتغالزایی، مهاجرت معکوس به روستاها شکل می‌گیرد و از ایجاد آسیب‌های اجتماعی نظیر حاشیه نشینی و شکل گیری سکونتگاه‌های غیرمجاز در شهرهای بزرگ جلوگیری خواهد کرد.

مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان یادآور شد: تحقق کارآفرینی در مناطق روستایی استان به عنوان یک ضرورت، نیازمند توسعه فرهنگ کارآفرینی و بسترسازی جهت تربیت و پرورش کارآفرینان روستایی است که بدون همراهی و همکاری سازمان‌های دولتی و غیردولتی و برگزاری دوره‌های آموزشی کارآفرینی و مشاوره محقق نخواهد شد.

استان قزوین اشتغال حاشیه نشینی شهری و روستایی کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر