کد خبر: 1025792 A

مدیرکل استاندارد استان اردبیل:

مدیرکل استاندارد استان اردبیل از بازرسی و آزمون دوره‌ای 318 باسکول وسایل نقلیه چرخ دار جاده ای استان در 9 ماهه نخست سال‌جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا، هاشم علایی با اشاره به اینکه طبق ضوابط قانونی همه وسایل سنجش مورد استفاده در داد و ستد عمومی در مرحله تولید و کاربرد در مراکز توزین تحت نظارت کامل سازمان ملی استاندارد ایران قرار دارند، افزود: کلیه وسایل توزین باید در فواصل زمانی معین به صورت دوره‌ای توسط شرکت های تائید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران مورد بازرسی و آزمون قرار گیرند.

او گفت: در راستای اجرای تکالیف ذاتی و قانونی این اداره کل، توسط آزمایشگاه همکار تأیید صلاحیت شده مجری آزمون دوره‌ای، تعداد 318 باسکول‌ وسایل نقلیه چرخدار جاده‌ای بر اساس استاندارد ملی 10274 در طول 9 ماهه سال99 مورد آزمون قرار گرفته است که از این تعداد، 306 باسکول قبول و 12باسکول نیز مردود اعلام شده و در همین مدت 15 مورد عدم همکاری در آزمون باسکول های وسایل چرخدار جاده ای را نیز شاهد بوده ایم. 

مدیر کل استاندارد استان در ادامه افزود: به صاحبان باسکول‌هایی که نتایج آزمون آنها مردود شده است، فرصت داده می‌شود تا در مهلت مقرر نسبت به تعمیر و تنظیم باسکول توسط تعمیرکار مجاز اقدام کرده و پس از آزمون مجدد و در صورتی که نتایج آزمون آن‌ها مورد قبول واقع شود؛ مورد بهره برداری قرار بگیرند.

دبیر شورای استاندارد استان افزود: وجود گواهی آزمون صحت عملکرد و تاییدیه استاندارد در محل کار باسکول‌ها الزامی است، همچنین شهروندان عزیز می‌توانند در صورت مشاهده وسایل توزین فاقد برچسب  و یا تردید در صحت عملکرد آن‌ها، از طریق سامانه تلفنی 1517 کارشناسان استاندارد را مطلع کنند.

استاندارد باسکول هاشم علایی استاندارد استان اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر