کد خبر: 1025594 A

مدیرکل هواشناسی استان هشدار داد ؛

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل از تشدید وزش باد طی عصر امروز در اردبیل خبر داد و گفت: سامانه سرد و بارشی از روز سه شنبه وارد استان می‌شود.

به گزارش ایلنا، سیاوش محمدی در تشریح آخرین وضعیت آب و هوای استان اردبیل عنوان کرد: بر اساس نقشه های هواشناسی طی امروز (یکشنبه 28 دی) آسمان استان صاف تا قسمتی ابری پیش بینی می شود و همچنین وزش باد جنوبی نیز طی امروز تداوم خواهد داشت.

وی افزود: از عصر امروز سرعت وزش باد افزایش یافته و در روز دوشنبه هفته جاری باد جنوبی به صورت تند تا شدید (به ویژه در مناطق مرکزی و شهرستان گرمی) خواهد وزید.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل از ورود سامانه سرد و بارشی از روز سه شنبه به استان خبر داد و گفت: با نفوذ این سامانه دمای هوا روند کاهشی خواهد داشت و با حاکمیت سامانه مذکور در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (1 و 2 بهمن) بارش برف و باران و کاهش محسوس دمای هوا برای استان پیش بینی می شود.

محمدی تاکید کرد: توصیه می شود مردم از صعود به ارتفاعات و مناطق کوهستانی پرهیز کنند و همچنین با توجه به وزش شدید باد، هنگام عبور از کنار تابلوهای تبلیغاتی و ساختمان های نیمه کاره احتیاط لازم را داشته باشند.

استان اردبیل بارش باران بارش برف هواشناسی باران برف اردبیل سیاوش محمدی وزش باد جنوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر