کد خبر: 1025560 A

دادستان مرکز استان خبر داد:

دادستان مرکز استان اردبیل گفت: جمهوری اسلامی ایران با نمایندگی استان‌های گیلان و اردبیل این آمادگی را دارد تا اکیپ های خود را جهت تسریع در اطفاء حریق جنگل‌های آستارا به مرز آذربایجان اعزام کند.

به گزارش ایلنا، دادستان مرکز استان شامگاه شنبه در بازدید میدانی از محل آتش‌سوزی در مرز ایران و آذربایجان عنوان کرد: این آتش سوزی در بخشی از جنگل های جمهوری آذربایجان در حاشیه مرز با کشور ما قرار دارد که متأسفانه بخش هایی از جنگل های کشور جمهوری آذربایجان با اعلام اداره کل منابع طبیعی استان اردبیل، حدود ۴۰۰ هکتار دچار حریق شده که البته بخشی حدود ۴ هکتار از جنگل های جمهوری اسلامی ایران نیز به صورت برگ و خار دچار حریق شده است.

وی افزود: به محض اطلاع ، ادارات کل منابع طبیعی استان اردبیل و گیلان در محل حاضر شده و اقدام به اطفاء حریق کرده اند و با اعلام  کارشناسان  این ادارات، خوشبختانه آسیب وارد شده به درختان سمت جمهوری اسلامی ایران، بسیار جزئی است ولی متأسفانه آتش سوزی در کشور جمهوری آذربایجان  همچنان ادامه دارد. 

سید عبدالله طباطبایی

دادستان مرکز استان گفت: دستگاه قضایی و دادسرای استان اردبیل با هماهنگی دادستان محترم گیلان و آستارا  در محل حاضر شده و پس از بازدید میدانی ، دستورات مقتضی را  صادر کرده اند و با هماهنگی از سوی معاونت امور امنیتی دادستان کل کشور، مراتب به تهران منعکس شده است.

طباطبایی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با نمایندگی استان‌های گیلان و اردبیل این آمادگی را دارد تا اکیپ های خود را جهت کمک به برادران آذربایجان اعزام کنند تا عملیات اطفاء حریق سریعتر پیش رود و آتش‌سوزی کاملا مهار شود.

وی بیان کرد: نکته قابل توجه  این است که آتش یک پارچه نیست و در نقاط مختلف جنگل ادامه دارد و این کار اطفا حریق را سخت کرده است.

آتش سوزی استان اردبیل ایران جمهوری اسلامی ایران اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر