کد خبر: 1025300 A

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا استان اصفهان خبر داد:

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا استان اصفهان گفت: هم اکنون ۹ شهرستان استان اصفهان در وضعیت آبی و ۱۵ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

به گزارش ایلنا از اصفهان، حجت‌الله غلامی ادامه داد: بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی، شمار افراد بستری شده ناشی از بیماری کویید-۱۹ در استان در مقایسه با ابتدای آذر، بصورت قابل توجهی کاهش یافته است.

وی افزود: در زمان حاضر ۶۹ بیماری کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که در مقایسه با ابتدای آذر که ۲۰۰ نفر بودند، به شکل قابل توجهی کاهش داشته است‌.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا استان اصفهان یادآور شد: میزان بیماران ترخیصی‌ بیمارستان‌های استان در این مدت زمانی نسبت به ورودی‌ها پیشی‌ گرفته و تعداد فوتی‌های استان به ۲ نفر در روز رسیده است که امیدواریم به صفر رسد.

معاون استاندار اصفهان اظهار داشت: هم اکنون ۹ شهرستان استان در وضعیت آبی و ۱۵ شهرستان از جمله اصفهان در وضعیت زرد قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: البته مردم کماکان باید با رعایت فاصله اجتماعی، موازین بهداشتی و زدن ماسک مراقبت‌های لازم را داشته باشند؛ در غیر این صورت بی‌مبالاتی و نادیده گرفتن پروتکل‌ها، ممکن دوباره با وضعیت بدی مواجه شویم.

غلامی با اشاره به مشکلات استان که توسط فرمانداری‌ها مطرح شده، افزود: عمده این مشکلات در سه بخش وضعیت بیمارستان‌ها، تجهیزات و تاسیسات مورد نیاز بیمارستانی و نیروی انسانی بود که برای هر سه بخش، تصمیمات خوبی گرفته شد.

وی ادامه داد: در بخش تکمیل ساختمان بیمارستان‌ها، مقرر شد تمام بیمارستان‌هایی که تا خرداد ۱۴۰۰ تکمیل خواهند شد، از تخصیص اعتبار لازم برخوردار شوند.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اضافه کرد: در بخش تجهیزات نیز مقرر شد بیمارستان‌های استان فهرست تجهیزات مورد نیاز خود را اعلام کنند تا برای تامین آن اقدامات لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به جذب ۵۳ هزار نیرو در بخش بهداشت و درمان تا شهریور سال ۱۴۰۰ در سطح کشور افزود: تاکنون قریب ۲۳ هزار نفر جذب شده‌اند و ۳۰ هزار نفر دیگر نیز تا نیمه اول ۱۴۰۰ جذب خواهند شد که بخشی از این تعداد، سهمیه استان اصفهان خواهد بود.

استان اصفهان بهداشت و درمان بیمارستان فوت مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر