کد خبر: 1025290 A

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی:

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی گفت: بستر ارتباطی مناسب برای ثبت‌نام الکترونیکی و احراز هویت در سامانه سجام در تمامی شهرها و ۷۰ درصد روستاهای این استان مهیا شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، لادن مهدوی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا، ازدحام جمعیت در دفاتر پیشخوان دولت می‌تواند به عنوان یکی از کانون‌های انتقال بیماری باشد. بنابراین تلاش شده بستر و امکان ثبت نام الکترونیکی سامانه سجام مهیا شود تا مردم کمتر در دفاتر پیشخوان حضور یابند.

او ادامه داد: متقاضیان برای ثبت نام غیرحضوری می توانند به سایت اینترنتی به آدرس https://sejam.ir مراجعه و مراحل ثبت نام را انجام دهند و پس از اخذ کد پیگیری، برای احراز هویت از سامانه‌هایی که به این منظور در وبگاه http://sahamedalat.ir/marakez آورده شده، استفاده کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی اظهار داشت: انجام مراحل ثبت نام اولیه و دریافت کد پیگیری در سامانه سجام و مراجعه به دفاتر پیشخوان تنها به منظور احراز هویت، از دیگر روش‌های دریافت خدمات است که می تواند تا حد زیادی به کاهش زمان حضور مراجعین در دفاتر پیشخوان و صیانت از سلامت شهروندان کمک کند.

مهدوی تصریح کرد: افرادی که به هر دلیل امکان ثبت نام الکترونیکی در سامانه سجام را ندارند، باید به منظور کاهش زمان حضور در دفاتر پیشخوان و تسریع در دریافت خدمات، پیش از مراجعه به دفاتر پیشخوان از مدارک لازم برای ثبت نام آگاهی حاصل کنند.

او بیان داشت: برای ثبت نام در سامانه سجام داشتن شماره شبا حساب بانکی و شماره تلفن همراه ثبت شده به نام شخص متقاضی ضروری است و ثبت نام اشخاص زیر ۱۸ سال، تنها با حضور ولی یا قیم قانونی امکان پذیر است و الزامی برای حضور این افراد در دفاتر وجود ندارد.

کرونا سامانه سجام احراز هویت ثبت نام الکترونیکی جلوگیری از ازدحام جمعیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر