کد خبر: 1025234 A

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان در گفت وگو با ایلنا خبرداد:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان ، با اشاره به اینکه زنجان اولین استانی است که مجوز گردشگری معدنی دارد، گفت: سه مرکز گردشگری حوزه کشاورزی در سال 1400 در زنجان راه‌اندازی می‌شود.

امیر ارجمند،در گفت‌و گو باخبرنگار ایلنا در زنجان،با اشاره به اهمیت گردشگری در حوزه‌های مختلف،گفت:یکی از سیاست‌های وزارت میراث فرهنگی ایجاد تنوع در گردشگری با موضوعات مختلف است.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگی استان زنجان، با اشاره  به اخذ اولین مجوز گردشگری در حوزه معدنی معدنی استان زنجان، یادآورشد: نخستین  پروانه بهره‌برداری از سایت گردشگری معدنی برای معدن سرب و روی انگوران در کشور در زنجان صادر شده است.

او  یکی از فعالیت‎های گردشگری استان را در فاز جدید راه‌اندازی سایت‌های گردشگری در حوزه کشاورزی عنوان کرد و گفت: با توجه به ظرفیت و پتانسیل استان زنجان در حوزه کشاورزی، این سایت‌ها در استان زنجان نیز راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، با بیان اینکه سایت‌های مناسبی در شهرستان‌های طارم، خدابنده، ماهنشان و زنجان وجود دارد، تصریح کرد: متقاضیانی نیز از شهرستان‌های مختلف درخواست راه‌اندازی سایت گردشگری روستایی را ارائه کرده‌اند.

ارجمند، با اشاره به اینکه استعلام این متقاضیان آغاز و به سازمان جهاد کشاورزی معرفی شده‌اند، گفت: بر اساس ضوابط و مقررات سازمان جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی این سایت‌ها در استان راه‌اندازی می‌شود.

او در این خصوص اضافه کرد: در بهار 1400 دو تا سه سایت گردشگری کشاورزی با اخذ مجوزهای لازم با حفظ کاربری کشاورزی برای بازدید علاقه‌مندان راه‌اندازی می‌شود.

استان زنجان یا زنگان (سرزمین خمسه) دارای 7شهرستان نسبتا بزرگ است که هر کدام از این شهرستانهای دارای پتانسیلهای گردشگری ، فرهنگی منحصر بفرد در نوع خود هستند، که در برخی از این شهرستانها گیاهان دارویی خاص رشد می کند و همچنین شهرستانهای استان زنجان هر کدام دارای گویش های ترکی متفاوت از هم (محلی) فارسی ،  لباسهای محلی ، صنایع دستی ، غذاهای محلی و .... با جاذبه های گردشگری تاریخی ، فرهنگی، طبیعی،  کشاورزی و معدنی از قدیم الایام ( مردان نمکی) میراثدار سالهای دور  ایران زمین داستانهای مختلف برای بازگویی به گردشگران دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان /امیر ارجمند/ سایت گردشگری/ظرفیت های گ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر