کد خبر: 1025220 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان مطرح کرد:

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت: استان یزد تا سال ۱۴۰۸ به ۱۳ هزار نیروی جدید نیاز دارد که برآوردها از جذب هشت هزار نفر حکایت ‌می‌کند.

به گزارش ایلنا، محسن موحدی فرد در دیدار با نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه مجلس با اشاره به مشکلات پیش روی استان در زمینه نیرو‌های خرید خدمات آموزشی گفت: مشکلات این نیرو‌ها با تشکیل کارگروه، پیگیری، حضور در وزارت و همچنین حضور کارشناسان وزارتی در استان تا حدودی برطرف شد.

موحدی فرد چالش آتی آموزش و پرورش استان را نیاز به ۱۳ هزار نیروی جدید تا سال ۱۴۰۸ در پرتو بازنشستگی‌های پیش رو عنوان کرد و افزود: در خوش بینانه‌ترین حالت ممکن و مطابق روال فعلی می‌توانیم هشت هزار نفر نیرو جذب کنیم که باز هم با کمبود حدود ۵ تا ۶ هزار نفر نیرو مواجهیم.

وی با اشاره به جذب سالانه ۲۶۰ نفر دانشجو معلم توسط دانشگاه فرهنگیان تأکید کرد: جذب این تعداد نیرو نیاز ما را رفع نخواهد کرد و درخواست ما افزایش جذب معلم توسط دانشگاه فرهنگیان استان است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد به افزایش نرخ زاد و ولد تا سال ۱۳۹۵ و همچنین واگذاری مهد‌های کودک به آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: تا چند سال آینده با کمبود فضا، وسایل و تجهیزات در مدارس مقطع متوسطه به ویژه هنرستان‌ها مواجهیم که در این راستا نیازمند همراهی و همکاری همه دستگاه‌ها و نهاد‌ها هستیم.

صباغیان هم در این دیدار گفت: همه فعالیت‌های صورت گرفته در آموزش و پرورش باید منتج به خروج افرادی تربیت شده، شایسته، خلاق، علمی، کارآمد و متعهد شود.

نماینده مردم بافق، بهاباد، خاتم، ابرکوه و مهریز افزود: پرورش نیروی انسانی متخصص و توانمند سازی آنان با استفاده از افراد صاحب تجربه و خوش فکر امکان پذیر است که باید با برنامه ریزی مناسب در این راه قدم برداریم.

وی عدم استفاده از آمار و ارقام و نداشتن برنامه و نقشه راه را از مشکلات فعلی دانست و بیان داشت: ارزیابی و ارزشیابی‌ها باید دقیق و با حساسیت ویژه‌ای صورت گیرد تا بتوانیم شاهد خروجی مناسبی از دستگاه تعلیم و تربیت باشیم.

صباغیان تصریح کرد: هزینه در آموزش و پرورش به معنای سرمایه گذاری است و هر اندازه در آموزش و پرورش سرمایه گذاری صورت پذیرد، باز هم کم است.

آمار و ارقام آموزش و پرورش استان مشکلات نیروی انسانی یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر