کد خبر: 1025205 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

رئیس موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کاشمر با تکذیب شایعات اخیر در خصوص تعطیلی این موسسه گفت: موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی جهاد دانشگاهی کاشمر تعطیل نشده است.

علیرضا حاتمی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: این دانشگاه تعطیل نشده و دارای ۳۵۸ دانشجو است که ۹۱ نفر در مقطع ارشد این دانشگاه در مشهد مشغول به تحصیل بوده و ۵۸ نفر نیز ورودی سال ۹۹ هستند.

وی اظهار داشت: این موسسه در حال حاضر با یازده نفر از پرسنل اداره می شود و تمام تلاش ما بر این بوده که هیچ یک از همکاران ما در این  شرایط حساس به دلیل موضوع عدم متقاضی و دانشجو، کار و شغل‌اش را از دست ندهد و به همین منظور به سایر ادارات و ارگان‌ها و شهرستان‌ها منتقل شده اند و بنده نیز چهارشنبه‌ها در کاشمر حضور دارم.

رئیس موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی واحد کاشمر اظهار داشت: اکثر دانشگاه های منطقه به لحاظ عدم نیاز سنجی درست در تخصیص و نیاز سنجی رشته ها ورشکسته شده اند که این موسسه هم جزئی از آنها است.

وی فارغ التحصیلان دیپلم را در کاشمر ۳۵۰۰ نفر دانست و گفت:این در حالی است که ظرفیت دانشگاه های ترشیز ۳۵ هزار صندلی است.

حاتمی با اشاره به اینکه تعداد جذب ورودی های سال ۹۹ این موسسه ۵۸ نفر بوده افزود: چاره ای جز انتقال و جلوگیری از بیکاری کارمندان این موسسه غیر انتفاعی ندیده ایم.

وی در خصوص انتقال لوازم دانشگاه به سایر شهرستان‌ها نیز اظهار داشت: چون اموال متعلق به دانشگاه غیردولتی و غیر انتفاعی است نه از بودجه شهرستان، پس انتقال آنها بلااشکال است.

حاتمی در پایان اظهار داشت: موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کاشمر تنها موسسه غیر دولتی در زمینه گیاهان دارویی است که همچنان فعال و آماده همکاری در زمینه طرح های نوآور است و در زمینه ثبت نام آنلاین در کشور پیشرو بوده و بصورت صد در صد فعالیت غیرحضوری دارد.

آموزش عالی بودجه بیکاری دانشجو مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر