کد خبر: 1025199 A

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان خبرداد:

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: برای تکمیل شبکه های برق رسانی استان 50 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فریدون خودنیا گفت: سیل سال گذشته ۱۲۰ میلیارد تومان به شبکه برق خسارت وارد کرد و در این راستا هر واحدی که احداث شده شرکت برق عملیات برق رسانی را انجام داده است.

وی افزود: بر اثر سیل ۴۸۰ کیلومتر برق فشار ضعیف و متوسط خسارت دید که برای جبران این میزان خسارت ۷۶ میلیارد تومان از ستاد مدیریت بحران تخصیص اعتبار شد و با توجه به حجم کار اعتباراتی نیاز است که ۱۵ میلیارد تومان از طریق شرکت استان مرکزی به عنوان استان معین و همچنین ۱۱ میلیارد تومان کمک بلاعوض توانیر در این زمینه اختصاص یافت.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: در مجموع ۱۰۲ میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارت سیل تخصیص یافت اما برای تکمیل کامل این خسارت ها ۵۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است که زیرساخت ها و شبکه پایدار ایجاد شود.

وی با اشاره به نیروگاه های گازی در استان گفت: تاکنون هفت نیروگاه گازی در استان با ظرفیت ۴۲ مگاوات افتتاح شده که از سال ۹۳ به بهره برداری رسیده اند که این نیروگاه ها در پلدختر، الیگودرز، ازنا، بروجرد و خرم آباد بوده و علاوه بر این دو نیروگاه برق آبی در ازنا و بروجرد به ظرفیت ۱۱۰۰ کیلو وات و یک نیروگاه هم در شول آباد الیگودرز در حال اتمام است.

برق سیل مدیریت بحران برق رسانی نیروگاه برق آبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر