کد خبر: 1025176 A

معاون اجتماعی بهزیستی استان:

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان قزوین گفت: پایش و بررسی پرونده‌های توانمندسازی خانواده و زنان استان قزوین از آذرماه امسال آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، پری میرزایی اظهار کرد: بررسی پرونده‌های توانمندسازی خانواده و زنان با هدف بررسی نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ خانواده تازه وارد به انضمام خانوارهای دارای فرزندان چند قلوی معیشت بگیر آغاز شده است.

معاون اجتماعی بهزیستی استان افزود: طرح پایش پرونده‌های توانمندسازی خانواده و زنان هر ساله در راستای توانمندسازی و حمایت هدفمند و به منظور ارتقا و جهت دار کردن خدمات مددکاری، مشاوره‌ای و سازماندهی فعالیت مددکاران صورت می‌گیرد.

میرزایی با بیان اینکه تاکنون ۹۰ درصد از پرونده‌های واجد شرایط با همکاری کارشناسان با تجربه دولتی و غیردولتی پایش شده‌اند، گفت: این برنامه با محوریت پرونده‌های‌خانواده‌های تحت پوشش و پرونده گروه‌های همیار، انجام می‌شود.

 وی اضافه کرد: بررسی میزان اثربخشی طرح‌ها و برنامه‌های در حال اجرای دفتر توانمندسازی خانواده و زنان، سازماندهی و رفع نواقص و چالش‌های موجود، ارزیابی، ارتقا و جهت دار کردن خدمات مددکاران اجتماعی، تحقق خروج از چرخه ۱۰ درصدی خانواده‌های تحت پوشش و سازماندهی فعالیت‌های مددکاران در راستای توانمندسازی خانواده‌های جامعه هدف از جمله اهداف اجرای این برنامه است.

این مسئول عنوان کرد: امیدواریم با اجرای طرح‌های توانمندسازی جامعه هدف سازمان بهزیستی بتوانیم کمک ویژه‌ای را در زمینه اشتغال، کاهش نیازمندی و کاهش مشکلات اجتماعی آنها انجام داده باشیم.

معاون اجتماعی بهزیستی استان ادامه داد: چهار هزار و ۸۹ زن سرپرست خانوار و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی هستند و از خدماتی مانند مستمری، ودیعه مسکن، پرداخت حق بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری و روستایی و عشایر  بهره مند می‌شوند.

بهزیستی استان قزوین دارای ۱۱۰ هزار مددجو است.

استان قزوین بهزیستی جامعه خانواده زنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر