کد خبر: 1024892 A

حسینی خبر داد:

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌ و پرورش استان قزوین گفت: در سال تحصیلی جاری ۵۴۴ دانش‌آموز پایه اول ابتدایی بازمانده از تحصیل شناسایی و از این تعداد ۹۳ نفر جذب شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش قزوین، سید یدالله حسینی با اعلام این خبر افزود: در بررسی‌ها و پیگیری‌های انجام شده، شماری از این دانش آموزان هنوز شناسایی نشده اند و نشانی از محل سکونت آنان در دست نیست.

وی اظهار داشت: امسال ۲۴ هزار و ۱۰۰ دانش آموز پایه اول ابتدایی در سطح استان معادل ۹۹.۶۳ درصد جذب شدند.

حسینی تصریح کرد: همچنین ۷۷۳ نفر دانش آموز لازم التعلیم زیر ۱۱ سال در استان شناسایی شدند که از این تعداد ۱۲۸ نفر جذب گردیدند.

این مسئول دارا بودن بیماری‌های صعب‌العلاج، معلولیت‌های ذهنی و جسمی، ازدواج زودهنگام و آموزش ناپذیر بودن این دانش‌آموزان، مهاجرت بدسرپرست و کوچ خانواده را از جمله دلایل ترک تحصیل یا بازماندگی از تحصیل عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش توجه به آموزش دانش‌آموزان از ضرورت و اهمیت بالایی برخوردار است و سال گذشته ۷۰۰ نفر لازم التعلیم در استان قزوین شناسایی شدند که از این تعداد نیمی به کلاس‌های درس جذب گردیدند.

حسینی اضافه کرد: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر بازگشایی مدارس در مناطق زرد و آبی کرونا، دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی از اول بهمن ماه به‌صورت حضوری در کلاس‌های درس حاضر خواهند شد.

وی با با اشاره به شهرهای دارای وضعیت آبی، اظهار داشت: در این شرایط تمامی مدارس که کمتر از ۵۰ دانش‌آموز دارند کلاس‌های درس به صورت حضوری خواهند داشت.

معاون آموزش ابتدایی استان قزوین افزود:‌ آموزش‌های مجازی در بستر شبکه شاد در کنار کلاس‌های حضوری در سایر مناطق همچنان ادامه دارد.

وی یاد آور شد: هم‌اکنون بیش از ۹۰ درصد دانش آموزان قزوینی و ۱۰۰ درصد معلمان عضو شبکه شاد هستند و از برنامه‌های آموزشی این شبکه استفاده می‌کنند.

اداره کل آموزش و پرورش استان دانش آموز روابط عمومی آموزش ابتدایی سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر