کد خبر: 1024890 A

آصفی خبر داد:

مدیر عامل هلال احمر استان قزوین گفت: پایگاه‌های جاده‌ای جمعیت هلال احمر استان باعث کاهش شدید تلفات و تصادفات شده‌اند و همیشه تلاش کرده‌ایم زمان حضور خودروهای امدادی به کمتر از پنج دقیقه برسد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، حسن آصفی در جلسه مشترک هیات مدیره جمعیت هلال احمر و مجمع نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی که در سالن جلسات هلال احمر استان برگزار شد، افزود: تکمیل پایگاه امداد و نجات استان در انجیلاق نیازمند کمک ویژه‌ای است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

آصفی گفت: با توجه به اینکه منابع مالی بسیار کاهش یافته و همچنین براساس قانون مدیریت بحران کشور وظایف بیشتری به هلال احمر داده شده ولی برای این مسائل هیچ اعتباری دیده نشده است.

وی با اشاره به کاهش درآمدهای جمعیت هلال احمر استان با توجه به بیماری کرونا عنوان کرد: مشکلاتی در پرداخت رفاهی، بیمه‌ها، مأموریت‌ها و همچنین پرداخت پشتیبانی برای پایگاه‌های جمعیت هلال احمر وجود دارد و حتی برای تکمیل انبارها و مایحتاج اولیه نیز مشکلات زیادی بر سر راه جمعیت هلال احمر استان قرار گرفته است.

آصفی با بیان اینکه داروخانه هلال احمر قزوین، استان‌های همدان، زنجان و گیلان را نیز پوشش می‌دهد، ادامه داد: باید حمایت‌های لازم از جمعیت هلال احمر استان با توجه به وسعت فعالیت این داروخانه از سوی نمایندگان و مسئولان استان صورت گیرد.

وی درباره عملکرد آموزشی جمعیت هلال احمر استان عنوان کرد: جشنواره ملی سفیران بشردوستی به عنوان یک جشنواره ملی به طراحی و پیشنهاد معاونت جوانان این جمعیت برگزار شد و هلال احمر استان با توجه به موضوع جهان شمول بودن جشنواره در صدد است که سطح برگزاری این جشنواره را بین المللی نماید.

آصفی، حوزه آموزش هلال احمر استان را به عنوان مرجع مطرح در کشور در فعالیت‌های آموزشی بیان و عنوان کرد: در حوزه معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی نیز، داروخانه هلال احمر رتبه برتر در بین کل داروخانه‌های جمعیت هلال احمر را کسب کرده که این رتبه بسیار حائز اهمیت است.

مجتبی کاشانی از اعضای هیات مدیره جمعیت هلال احمر نیز در خصوص اقدامات انجام شده در هیات مدیره و معاونت‌های مختلف جمعیت هلال احمر اظهار داشت: راه اندازی اولین مدرسه مجازی آموزش کمک‌های اولیه در کشور، کسب رتبه برتر در آموزش سربازان وظیفه پادگان جوادنیا در سطح کشور، کسب رتبه ممتاز در کاهش کسورات در کل داروخانه جمعیت هلال احمر، کسب مقام برتر کشوری معاونت جوانان استان در حوزه خلاقیت در دو سال متوالی و کسب مقام برتر استانی در برنامه‌های اوقات فراغت در پنج سال متوالی از جمله فعالیت‌های جمعیت هلال احمر استان قزوین از سال ۱۳۹۶ تاکنون است.

وی به پتانسیل بسیار خوب تشکیل مجمع خیرین استان در سال ۱۳۹۷ اشاره کرد و اظهار داشت:  توزیع بیش از ۱۰ هزار سبد و بسته غذایی آماده و اقلام زیستی و معیشتی به ارزش ۲۰ میلیارد ریال بین خانواده‌های متأثر از بیماری کرونا در قالب طرح کمک‌های مؤمنانه و اجرای طرح نذرآب در سال‌های ۹۷ تا ۹۹ با اعزام تیم‌های بهداشتی، درمانی و معیشتی هلال‌احمر با حضور خیران و پزشکان داوطلب در راستای تحقق اهداف بشردوستانه و خیرخواهانه به آسیب پذیرترین مناطق محروم و بحرانی استان سیستان و بلوچستان از دیگر اقدامات ارزشمند این جمعیت است.

کاشانی به انجام ۱۱ عملیات امداد هوایی به مدت ۴۸ ساعت پرواز و نجات جان هشت نفر طی عملیات در مناطق صعب العبور، افتتاح چهار دفتر نمایندگی جدید در چهار شهر استان و نیز جذب هفت نفر در داروخانه هلال احمر و نیز آماده سازی و هماهنگی جهت جذب ۲۱ نفر از نجاتگران با درجه ایثار در پایگاه‌های جاده‌ای و کوهستان این جمعیت اشاره و عنوان کرد: تکمیل پروژه امداد و نجات انجیلاق و ایجاد پنج پایگاه ثابت امداد و نجات دیگر از هدف گذاری‌های جمعیت هلال احمر استان برای چهارسال آینده بوده که برای ما حائز اهمیت است.

حجت الاسلام ابوالفضل مفیدی کیا مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان قزوین نیز در این نشست ضمن تسلیت ایام فاطمیه و شهادت بانوی دو عالم بی‌بی فاطمه زهرا (س)، اظهار داشت: هلال احمر مجموعه وسیعی است و تأثیرات زیادی را در افراد و جامعه دارد و هر چه قدر توجه بیشتری به این مجموعه شود اثر گذاری بیشتری نیز می‌تواند داشته باشد.

جاده جمعیت هلال احمر استان هلال احمر هلال احمر استان تلفات جاده ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر