کد خبر: 1024713 A

در شبانه روز گذشته اتفاق افتاد؛

رئیس مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل محیط زیست استان مرکزی گفت: بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، آلاینده دی اکسید گوگرد به همراه ذرات معلق کمتر از ۲،۵ میکرون در اراک افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا محرابیان افزود: متوسط شاخص کیفیت هوای این شهر در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰ صبح امروز پنجشنبه به عدد ۱۰۶ رسید که بیانگر کیفیت هوای ناسالم برای گروه‌های سنی حساس بود. آلاینده ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۱۰ صبح امروز پنجشنبه ذرات معلق با قطر کمتر از ۲،۵ میکرون بوده است. 

او ادامه داد: شاخص لحظه‌ای کیفیت هوا از ساعت ۱۰ به بعد به عدد ۱۱۲ رسیده که باز هم نشانگر کیفیت هوای ناسالم برای گروه های سنی حساس است، اما آلاینده فعلی دی اکسید گوگرد و ذرات معلق کمتر از ۲،۵ میکرون است.

رئیس مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل محیط زیست استان مرکزی اظهار داشت: هوای اراک در یک هفته گذشته به صورت متوالی در شرایط ناسالم بوده و توصیه می‌شود در روزهای ناسالم هوا، مردم به ویژه گروه‌های حساس شامل کودکان، زنان باردار، سالمندان و بیماران قلبی و ریوی، از تردد در فضای باز و انجام فعالیت های سنگین در محیط های باز بپرهیزند. 

اراک یکی از ۸ شهر کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون ۴۰ روز کامل برای گروه‌های سنی حساس، یک روز کامل برای تمامی گروه‌های سنی و ۲۴ روز را نیز به صورت لحظه‌ای ناسالم، در کارنامه خود ثبت کرده است. 

آلودگی هوای اراک دی اکسید گوگرد ذرات معلق کمتر از ۲،۵ میکرون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر