کد خبر: 1024685 A

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی خبر داد:

طرح فراگیر اصلاح انشعابات برق و برخورد با رمز ارزهای غیرمجاز، با هدف فعالیت‌های پیشگیرانه برای افزایش پایداری شبکه در بحران‌ها و پیک بار، در استان آغاز شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با بیان مطلب فوق، گفت: در این اقدام فراگیر که از امروز آغاز شده و تا فردا (جمعه) ادامه دارد   ۸۶ تیم و ۱۷۲ نیروی اجرایی و عملیاتی در شهرستان‌های استان با خودروی‌های سبک و سنگین در آن حضور دارند. 

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد الله‌داد در جمع خبرنگاران افزود: تعدیل روشنایی‌ معابر، اصلاح انشعاب، جمع‌آوری برق‌های غیرمجاز و شناسایی رمز ارزهای غیرمجاز به عنوان محور اصلی این طرح است که با شعار تلاش صادقانه، خدمت بی منت در دستور کار قرار گرفته است. از ابتدای هفته جاری تعدیل ۲۷ هزار چراغ روشنایی در استان انجام و در عملیات تمرینی پیش رو، تعدیل ۱۲ هزار چراغ در دستور کار قرار دارد. با هماهنگی‌های صورت گرفته، ۷۰۰۰ چراغ روشنایی بین راهی تعدیل و مصارف ۷۲ پارک تاکنون مورد بررسی و اصلاح قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو نیز با مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال برخورد جدی دارد، ادامه داد: مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال علاوه بر مصرف بالای برق، خسارات بسیاری را به شبکه برق تحمیل کرده‌اند و به همین دلیل برخورد انتظامی و قضایی با صاحبان این مزارع انجام می شود. این مزارع با اطلاع رسانی مردمی، نظارت مراکز پایش صنعت برق و از سوی دستگاه قضایی و انتظامی شناسایی می‌شوند که تاکنون در این عملیات تمرینی، ۲۵ مشترک مشکوک به ماینر غیرمجاز شناسایی و ۲ مورد کشف شده است. 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی اظهار داشت: به جهت مدیریت مصرف، یک عملیات تمرینی نیز به منظور کنترل مصرف برق ادارت، بانک‌ها و دانشگاه‌ها برگزار شده تا میزان مصرف به حداقل برسد. با کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق، می‌توان از مصرف ۷۰ میلیون مترمکعب گاز نیروگاه‌ها کاست که این صرفه جویی، به طور کامل، محدودیت تامین سوخت نیروگاه‌ها را برطرف می‌کند.

الله‌داد تصریح کرد: استفاده غیرمجاز از برق احتمال خسارات هنگفتی به شبکه توزیع برق و احتمال بروز آسیب به وسایل برقی در منازل را به همراه دارد. بر اساس اعلام شرکت توزیع برق استان مرکزی، به منظور کاستن از بار فشار وارده به نیروگاه‌ها، خاموشی برق برای تمام مشترکان این استان اعمال می‌شود.

وی بیان داشت: مشترکان می‌توانند از طریق سامانه تلفنی ۱۲۱ و یا ارسال پیامک به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۵۰۰۰۱۲۱ نسبت به معرفی افرادی که به صورت غیرمجاز از برق برای استخراج رمز یا هر فعالیت دیگری استفاده می‌کنند، اقدام کنند. ۷۵۳ هزار مشترک از خدمات شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی بهره‌مند هستند. 

ماینر مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال اصلاح انشعاب برق طرح فراگیر تعدیل روشنایی معابر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر