کد خبر: 1024679 A

رئیس اتاق بازرگانی استان مطرح کرد:

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قزوین گفت: کنسولگری افتخاری قزاقستان در استان قزوین به منظور تقویت مبادلات اقتصادی بین تجار و فعالان اقتصادی قزوین و قزاقستان راه اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مهدی بخشنده در حاشیه نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: فرایندهای اداری ایجاد این کنسولگری در قزوین از سوی مقامات قزاقستانی انجام شده و منتظر موافقت و تایید نهایی وزارت امور خارجه در این خصوص هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان افزود: مقرر شد در راستای تسریع در راه اندازی این کنسولگری، دستور کار اصلی نشست آتی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی قزوین به این موضوع اختصاص یابد تا پیگیری‌های لازم در این مورد از سوی استانداری با وزارت امور خارجه انجام شود.

بخشنده با اشاره به انتخاب خود به عنوان به عنوان سرکنسول افتخاری قزاقستان، بیان کرد: راه اندازی این کنسولگری می تواند تبادلات تجاری و همکاری های اقتصادی بین قزوین و حتی استان های همسایه با قزاقستان را که بسیار ناچیز است تا حد زیادی افزایش دهد.

وی با بیان اینکه از طریق همکاری های تجاری و اقتصادی با قزاقستان امکان تامین نیازهای جمعیت ۱۸۰ میلیونی ساکن در اورآسیا را داریم، ادامه داد: باید از این فرصت به خوبی استفاده شود.

این مسئول یادآور شد: کشت فراسرزمینی و تامین نیازهای بازار اورآسیا از جمله قزاقستان، زمینه های مهم همکاری میان تجار و فعالان تولید قزوین و این کشور به شمار می رود که با راه اندازی کنسولگری افتخاری می تواند به ثمر بنشیند.

 

اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان قزوین قزاقستان وزارت امور خارجه فعالان اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر