کد خبر: 1024650 A

اطلاعیه شرکت توزیع نیروی برق تبریز:

شرکت توزیع نیروی برق تبریز با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص خاموشی اخیر، گفت: به اطلاع شهروندان و مشترکان فهیم شهرستان‌های تبریز، اسکو و آذرشهر می‌رساند که خاموشی‌های اخیر رخ داده به صورت سراسری و کشوری و ناشی از کاهش سوخت گاز و درنتیجه کاهش تولید نیروگاهی بوده است.

به گزارش ایلنا از تبریز،در این اطلاعیه آمده است: با توجه به اعلام شرکت توانیر، مبنی بر این‌که محدودیت‌های به وجود آمده در تامین گاز نیروگاه‌های برق به دلیل برودت هوا و افزایش مصرف گاز خانگی، تعدادی از نیروگاه‌های تولید برق با کاهش سوخت گاز و در نتیجه کاهش تولید برق مواجه شده‌اند که خاموشی‌های برق را در سراسر کشور در پی داشته است و این عملیات تنها مربوط به تبریز و حومه نیست و در سراسر کشور این روند اتفاق افتاده است.

بر این اساس، افزایش بی‌سابقه‌ی مصرف گاز خانگی، برق‌های غیر مجاز، مراکز استخراج رمز ارزها و برخی از صنایع پرمصرف در روند این خاموشی‌ها تاثیرگذار بوده و محدودیت سوخت تحویلی به تعدادی از نیروگاه‌ها و خاموشی‌های پراکنده در برخی مناطق را در پی داشته است.

در این راستا، شرکت توزیع نیروی برق تبریز، از مردم و مشترکان همیشه همراه تبریز، اسکو و آذرشهر خواستارشده که با کاهش حداقل یک تا دو درجه از دمای منازل و محل کار و مدیریت مصرف گاز و برق،‌ امکان استمرار تأمین انرژی را برای همه‌ی هموطنان فراهم آورند. البته خاموشی‌های ایجاد شده قابل برنامه‌ریزی از قبل نبوده و تنها با 10 درصد کاهش مصرف گاز و برق، ‌امکان استمرار تأمین مطمئن گاز و برق در کشور فراهم خواهد بود.

 در خاتمه این اطلاعیه، گفته شده است: امیدواریم شهروندان و مشترکان شهرستان‌های تبریز، اسکو و آذرشهر با صرفه‌جویی در مصرف گاز و برق ما را یاری بخشند تا از خاموشی‌های احتمالی جلوگیری شود.

انرژی برق گاز خاموشی شرکت توزیع نیروی برق تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر