کد خبر: 1024627 A

در سفر استاندار به جیرفت و عنبرآباد:

استاندار کرمان طرح معدنی مس کاتد رادر ساردوئیه جیرفت افتتاح و عملیات اجرایی کارخانه کنسانتره مس این معدن را آغاز کرد.

به گزارش ایلنا، در آیین افتتاح این طرح با حضور استاندار  در جیرفت و عنبرآباد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان جنوب با اشاره به تولید مس کاتد در کارخانه مس کاوان اطلس کارمانیا در ساردوئیه،  افزود : ظرفیت تولید سالانه مس کاتد در این واحد ۹۰۰ تن و سرمایه گذاری طرح  ۴۰۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۴۰ نفر  است.

مروجی افزود: عملیات اجرایی کنسانتره مس هم آغاز شده  و ظرفیت تولید سالانه این واحد  ۲۰ هزار تن مس با سرمایه گذاری سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۰۰ نفر  است.

علی زینی‌وند استاندار کرمان در سفر خود به جیرفت از معدن کاتد بخش ساردوئیه بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت‌های این معدن قرار گرفت.

 بازدید از مراکز پزشکی، صنعتی و معدنی در جیرفت وعنبر اباد وحضور در جلسه اقتصاد مقاومتی در  جیرفت از دیگر برنامه های سفر یکروزه استاندار است.

مس به روش حرارتی از سنگ معدن مس در کوره‌هایی موسوم به کوره فلش استحصال می‌شود، برای تولید مس با درجه خلوص بالا در حد 99.99 درصد از روش‌های الکتروشیمیایی استفاده می‌شود.

خروجی اصلی مجتمع های مس تحت عنوان مس کاتد که برگرفته از روش تولید و خالص سازی آن است، با درصد خلوص معینی راهی بازار می‌شود.

اقتصاد مقاومتی سازمان صنعت معدن و تجارت سرمایه گذاری معدن آیین افتتاح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر