کد خبر: 1024601 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیرکل دامپزشکی استان همدان گفت: تاکنون موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان همدان مشاهده نشده است.

به گزارش ایلنا از همدان مدیران کل، معاونان و کارشناسان دامپزشکی و محیط ‌زیست استان همدان در راستای اجرای طرح پایش و مراقبت فعال بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از سد «آبشینه» همدان که محل تجمع و استراحت پرندگان آبزی و مهاجر است در قالب اکیپ مشترک بازدید کردند.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان در حاشیه این بازدید در گفتگو با ایلنا افزود: افزایش و گسترش ارتباطات بین بخشی دامپزشکی و محیط‌زیست باعث می‌شود اکثر بیماری‌ها در حــوزه حیات‌وحش کنترل‌شده و از سرایت آن به جمعیت دام و طیور استان جلوگیری به عمل آید.

محمود رضا رسولی گفت: تاکنون موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان همدان مشاهده نشده است.

مدیرکل محیط‌زیست استان همدان نیز در خصوص پایش و رصد بیماری‌های حیات‌وحش گفت: مهم‌ترین هدف حفاظت محیط‌زیست در استان همدان بهره‌مندی درست و مستمر از محیط‌زیست بـا مدنظر قـرار دادن تــوسعه پایدار و نیز وسعت بخشیدن به منابع طبیعی و حفاظت از تنوع زیستی حیات‌وحش با همکاری دامپزشکی است.

محسن جعفری با اشاره به در پیش بودن هفته جهانی تالاب گفت: با توجه عدم وجود پاسگاه‌های حفاظت محیط‌زیست در مناطقی که تالاب وجود دارد کارشناسان محیط‌زیست و دامپزشکی در قالب اکیپ مشترک هفته‌ای سه مرتبه از تالاب‌ها، سدها، آبگیرها بازدید به عمل می‌آوردند.

 

 

 

استان همدان پرندگان همدان دامپزشکی گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر