کد خبر: 1024576 A

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان گفت: ۲ زن کلاهبردار در همدان دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا از همدان- سرهنگ فیروز سرخوش نهاد  رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان گفت: ۲ زن در همدان که با استفاده از نرم افزار اقدام به ارائه رسید جعلی به فروشنده می‌کردند، دستگیر شدند.

وی بیان کرد: به دنبال شکایت چند نفر از فروشندگان مبنی بر ارائه رسید جعلی در قبال خرید کالا توسط ۲ زن جوان رسیدگی به این موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا همدان اضافه کرد: با توجه به شواهد و مدارکی که شاکیان پرونده در اختیار پلیس فتا قرار دادند و کار‌های فنی و اطلاعاتی، متهمان شناسایی و در منزل شخصی دستگیر شدند.

سرخ خوش نهاد ادامه داد: متهمان پس از انتقال به پلیس فتا در تحقیقات فنی، ابتدا منکر هر گونه تخلف و کلاهبرداری بودند، اما پس از مواجهه با ادله‌های انکار ناپذیر لب به اعتراف گشودند.

وی افزود: این ۲ زن کلاهبردار پس از خرید کالا به بهانه همراه نداشتن کارت بانکی اقدام به انتقال پول به حساب فروشنده با استفاده از نرم افزار موبایل بانک کرده سپس از نرم افزار رسیدساز استفاده کرده و رسید جعلی را به فروشنده نشان می‌دادند.

  رئیس پلیس فتا استان همدان بیان کرد: تاکنون چندین فرد از کلاهبرداران شکایت کردند با این وجود چنانچه این ۲ زن بدین شیوه از افرادی کلاهبرداری کردند می‌توانند برای پیگیری شکایت به پلیس فتا همدان مراجعه کنند.

رئیس پلیس فتا استان همدان از فروشندگان خواست برای پیشگیری از گرفتار شدن در دام این افراد، با فعال سازی سامانه پیامک حساب بانکی از انجام هرگونه تراکنش بانکی و دریافت یا برداشت از حساب بانکی مطلع شوند سپس کالا را به خریدار تحویل دهند.

سرهنگ سرخوش نهاد بیان کرد: فروشندگان پس از دریافت پیامک واریز وجه به آن بسنده نکرده و اطمینان حاصل کنند که این پیامک از سوی بانک و با سرشماره بانک برای آن‌ها ارسال شده، ارسال پیامک از یک شماره جدید را به عنوان سند واریز قبول نکنند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان ادامه داد: افرادی که سامانه پیامکی آن‌ها فعال نیست می‌توانند از طریق خودپرداز، کارت‌خوان مغازه یا شماره‌گیری‌های USSD از موجودی و واریز پول به حساب‌شان مطلع شوند.

 

 

استان همدان پیامک رئیس پلیس فتا همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر