کد خبر: 1024538 A

ملاحسنی خبر داد؛

سرپرست معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین گفت: ارائه تسهیلات با نرخ سود ۴ درصد از راهکار‌های اداره ارشاد برای التیام آسیب‌های کرونایی سینماداران بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، امیر ملاحسنی از ارائه تسهیلات با نرخ سود ۴ درصد برای التیام آسیب‌های کرونایی به سینماداران خبر داد و گفت: ما در تلاش هستیم که بتوانیم ضرر و زیان در همه حوزه‌های هنری و سینمایی را پوشش دهیم و خدمات گسترده‌تری را به فعالین این حوزه ارائه دهیم.

سرپرست معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین گفت: در گام اول وام‌هایی برای سینما داران توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در نظر گرفته شده است و مبلغ آن با توجه به تعداد بیمه شدگان توسط سینما‌ها متفاوت بوده و سینما‌هایی که مایل بوده‌اند این وام با نرخ سود ۴ درصد را دریافت کرده‌اند همچنین کمک‌هایی هم خود اتحادیه و اصناف سینمایی کشور نسبت به سینما‌های خصوصی انجام داده‌اند.

او افزود: در خصوص آغاز به کار سینما‌های استان قزوین با عبور از شرایط قرمز کرونایی افزود: در حال حاضر در استان قزوین ۲ سینمای ثابت مهتاب با ۲ سالن ۲۰۰ و ۹۰ نفره و سینما بهمن با ۲ سالن ۲۰۰ و ۶۰ نفره و نیز ۲ سالن سیار در تاکستان و آبیک ارائه خدمت می‌نمایند.

سرپرست معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین اضافه کرد: سینما‌های استان با رعایت دقیق کلیه دستور العمل‌های بهداشتی از جمله ضد عفونی کردن سالن پس از برگزاری هر سانس و استفاده الزامی از ماسک توسط مراجعان و کارکنان سینما‌ها و با ظرفیت ۵۰ درصد فعالیت خود را از سرگیری کرده‌اند.

ملاحسنی ضمن اشاره به آسیب‌هایی که سینماداران به واسطه قرنطینه و تعطیلی طولانی مدت متحمل شده‌اند، عنوان کرد: با توجه به دستور ستاد ملی پیشگیری از بیماری کرونا خسارت به مشاغلی که تجمع در آن‌ها اتفاق می‌افتد یک امر ناگزیر بوده است.

سرپرست معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین در ارتباط با فعالیت سالن‌های تئاتر افزود: با توجه به شرایط کرونایی استان سالن‌های تئاتر هم می‌توانند به شرط فروش اینترنتی بلیط با ظرفیت ۵۰ درصد، کار‌هایی که بازبینی شده‌اند را به روی صحنه ببرند.

 

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین پوشش تئاتر نرخ سود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر