کد خبر: 1024519 A

کارشناس هواشناسی استان اردبیل گفت: انتظار می رود سرعت وزش باد در برخی مناطق استان حتی به 90 کیلومتر بر ساعت نیز برسد که این وضعیت تا اواخر وقت جمعه(26 دی) ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایلنا، محمد فاخر در تشریح وضعیت آب و هوایی استان اردبیل عنوان کرد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده جوی نسبتا پایدار تا قبل از ظهر امروز در غالب مناطق استان است اما از ظهر امروز تا روزهای پایانی هفته آینده جوی ناپایدار در استان حاکم خواهد بود.

او از وزش باد شدید طی امروز و فردا در استان خبر داد و گفت: با توجه به تقویت زبانه های کم فشار بر شدت سرعت وزش باد افزوده شده و انتظار می رود سرعت وزش باد در برخی مناطق استان حتی به 90 کیلومتر بر ساعت نیز برسد که این وضعیت تا اواخر وقت جمعه(26 دی) ادامه خواهد داشت.

کارشناس هواشناسی استان تصریح کرد: هرچند از روز شنبه هفته آتی مقداری از شدت و سرعت وزش باد جنوبی کاسته می شود اما وزش باد گرمیج(گاهی تند) تا اواسط هفته آینده ادامه خواهد داشت.

فاخر افزود: رخداد دمای زیر صفر درجه سلسیوس در اکثر مناطق مرکزی استان تا اواسط هفته آینده دور از انتظار نیست و  طی روز جمعه هفته جاری در برخی از نواحی مرکزی و جنوبی استان و همچنین روز یکشنبه(28 دی) در نوار شمالی استان بارش خفیف احتمال می رود.

انتهای پیام/
وزش باد هواشناسی اردبیل محمد فاخر باد جنوبی باد گرمیج گرمیج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر