کد خبر: 1024487 A

وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

وزیر راه و شهرسازی گفت: مصوب شد ۲۷ کیلومتر باقی مانده از محور فیروزکوه - سمنان با تعیین پیمانکار تا حداکثر ۳۰ ماه بعد از عقد قرارداد کامل شود.

به گزارش ایلنا از سمنان، محمد اسلامی وزیر راه وشهرسازی در جلسه شورای حمل و نقل و مسکن استان گفت: با تلاش وسیع وزارت راه و شهرسازی لایحه بودجه تعریف و به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ارائه شد تا تداوم پروژه های راه و شهرسازی کشور در دستور کار قرار گیرد.
 
وی افزود: بهترین راه برای خانه‌دار کردن مردم واگذاری پلاک و زمین به مردم است که ساخت خانه به عهده خودشان باشد.

محمد اسلامی تصریح کرد: برای اولین بار در کشور از بازار سرمایه اعتبار لازم برای پیشبرد ساخت آزادراه حرم تا حرم انجام شد و این بزرگراه تاثیر عمیقی بر امنیت و کیفیت حمل و نقل کشور دارد.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: توسعه زمین و مسکن و شهرسازی، محرومیت‌زدایی و توازن خدمات و تسریع در انجام پروژه‌هایی که در توسعه کشور تاثیر دارد سه محور مورد نظر در وزارت راه و شهر سازی است.

وی ادامه داد: در شرایط سختی که بودجه‌ دولت کاهش یافته و تورم‌ و افزایش قیمت‌ها توان کاری دولت را کاهش داده است سعی شد با جذب اعتبار از منابع دیگر پیشرفت پروژه‌ها متوقف نشود.

اسلامی اضافه کرد: با ایجاد فرصت، تامین مالی از بازار سرمایه انجام شد و برای پیشبرد پروژه‌های مربوط به راه‌ها و بزرگراه‌ها، از منابع غیردولتی بودجه تامین شد.

وی با اشاره به اینکه در ۲ سال اخیر تحرکات خوبی در پیشرفت پروژه‌ها اتفاق افتاد که به وضوح قابل رویت است، خاطر نشان کرد: در خصوص تامین زمین برای اقدام ملی مسکن، اختیار به استاندار سمنان واگذار می‌شود و از هر طریق ممکن این زمین‌ها تامین شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: با هماهنگی دهیاری‌ها، خانه های غیرمقاوم روستاها شناسایی و برای دریافت تسهیلات اقدام شود که در روستاها خانه‌های غیرمقاوم وجود نداشته باشد.

وزیر راه شهرسازی محور فیروزکوه استانداری سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر