کد خبر: 1024409 A

یادداشت؛

« محمد هادی جعفرپور » وکیل دادگستری استان فارس با انتشار یادداشتی در خبرگزاری ایلنا، به تحلیل پیامدهای بازگشایی تالارها و مدارس در برخی از شهرها واستان های کشور پرداخته که در زیر می خوانید.

ایلنا ؛ هنوز آثار نسبتا مثبت محدودیت‌های ترددهای شبانه در کنترل انتشار ویروس منحوس کرونا بارور نشده که بازگشایی تالارها و مدارس دلشوره و نگرانی را به خانواده ها تحمیل کرده است.

اواخر بهمن ماه سال گذشته بود که ورود ویروس کرونا به کشور نقل محافل خانوادگی و اجتماعی شد. به موازات چنین خبری برخی متخصصان و پزشکان دلسوز از طرق مختلف  اعم از فضای مجازی و رسانه ورود چنین ویروسی را اعلام و در مقام هشدار مردم را دعوت به رعایت موارد بهداشتی  کردند.

 در اسفند ماه هم  با هجوم مرگ و میر تلفات مبتلایان به این ویروس مواجه شدیم که تا امروز همچنان گریبانگیر مردم کشور  ما است.

گویی حالا پس از یکسال با اتخاذ برخی تصمیم‌ها از هر سو اخبار ضد و نقیض روح و روان مردم را به بازی گرفته و سبب این ظن و گمان می شود که جان و سلامتی ملت موضوع آزمون و خطا  است.

معادله منع تردد شبانه با مجوز فعالیت تالارهای پذیرایی را با چه فرمولی حل می‌کنید؟چطور به کودکان دبستانی مفهوم رعایت پروتکل های بهداشتی را منتقل کرده‌اید که اکنون  با خیالی آسوده خبر از بازگشایی مدارس و جشن‌های عروسی می دهید.

در این شرایط باید اتخاذ چنین تصمیم هایی با رویکردهای مناسب و با اولویت حفظ سلامتی مردم گرفته شود.

حالا که پس از یکسال و با منع تردد های شبانه رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم نزدیک به ۸۰ درصد رسیده است با عادی سازی شرایط دوباره آمار افزایش پیدا می کند.

باید بدانیم و آگاه باشید کرونا با جان مردم شوخی ندارد.

ملت تازه به شرایط فعلی خو گرفته به قولی سالی ساخته‌اند و ماهی هم خواهند ساخت.

ادامه محدودیت‌های فعلی تا پایان سال هیچ فایده‌ای که نداشته باشد لااقل سبب تثبیت وضعیت فعلی و کنترل اوضاع  شده‌است. دوباره اوضاع را بدتر نکنید.

روح و روان والدین با خبر بازگشایی مدارس بیش از پیش به‌هم ریخته است.جان مردم و سلامت مردم محل آزمون و خطا  نیست حالا که بسیاری مردم یاد گرفتند تا حدودی چطور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خودشان را از حمله و هجوم این ویروس مصون دارند دوباره با تقسیم بندی رنگ ها به زرد و  آبی سلامت مردم را به خطر نیندازید. یادمان باشد  که تا همین یک‌ماه پیش  بیش از یکصد شهر و 26 استان وضعیتی قرمز داشت.

 

استان فارس خانواده فضای مجازی والدین دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر