کد خبر: 1024348 A

رئیس کل دادگستری استان تاکید کرد:

رئیس کل دادگستری استان اردبیل بر ضرورت تقویت نگاه صیانتی، حفاظتی و مراقبتی بر بیت المال، اراضی ملی و منابع طبیعی تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، ناصر عتباتی در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی و منابع طبیعی با تاکید بر ضرورت تقویت نگاه صیانتی، حفاظتی و مراقبتی بر بیت المال، اراضی ملی و منابع طبیعی بیان کرد: هر چند دستگاه قضایی در برخورد با متصرفین و مخربین اراضی ملی و منابع طبیعی مصمم بوده و با متخلفین قاطعانه برخورد می‌کند، ولی دستگاه‌ها و نهادهای متولی نباید منتظر بمانند تا تخلفی صورت گیرد تا بعد از آن با تشکیل پرونده های قضایی اقدام کنند.

 رئیس کل دادگستری استان در ادامه  با اشاره به بخشنامه و دستورالعمل ریاست محترم قوه قضاییه در خصوص ترک فعل مدیران وکارکنان دولت نیز گفت: متاسفانه برخی از این مشکلاتی که به دلیل ترک فعل ها رخ داده باعث بروز مشکلات و تضییع بیت المال میگردد که دستگاه قضایی باجدیت به این موضوع ورود کرده است. 

رئیس کل دادگستری استان در بحث مقابله و برخورد با زمین‌خواران به ویژه دانه درشتان نیز گفت: دستگاه قضایی با کسانی که با سوءاستفاده از عدم نظارت ها اقدام به زمین خواری می نمایند افزود دستگاه قضایی در هماهنگی کامل با نهادهای،انتطامی، امنیتی و اطلاعاتی با متخلفین قاطعانه برخورد می‌کند.

 او همچنین اجرای قانون حدنگار و صدور اسناد تک برگی و ارائه آموزش وفرهنگ‌سازی در تسریع اجرایی نمودن این قانون تاکید کرد و افزود: مسلما تثبیت مالکیت موجب کاهش تشکیل پرونده های قضایی در محاکم شده و امنیت سرمایه‌گذاری و روانی در شرکت‌ها را در پی خواهد داشت.

او در پایان در خصوص فعالیت تعاونی‌های مسکن ادارات نیز گفت: با اقدامات غیر قانونی تعاونی‌های مسکن که در قالب تعاونی های مسکن ادارات، اراضی مرغوب کشاورزی را متصرف شده و با وعده های دروغین با کشاورزان توافق می کنند قاطعانه برخورد می شود.

او از نهادها و دستگاه‌های ناظر نیز خواست تا با بازدیدهای میدانی مستمر و مداوم هر گونه موارد تخلف را سریعا به مراجع قضایی و انتظامی  گزارش کنند.

 

 

 

 

اراضی ملی‌ دادگستری اردبیل ناصر عتباتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر