کد خبر: 1024254 A

مدیر تعاون اداره کل کار استان:

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: سه تعاونی در استان قزوین در ۹ ماهه سال جاری در زمینه تولید کریستال و کشمش چهار هزار و ۶۴۱ دلار صادرات داشته اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سید جلیل حسینی اظهار کرد: در حال حاضر ۸۲۵ تعاونی فعال در قالب تعاونی‌های مختلف با ایجاد ۱۰ هزار و ۳۳۳ فرصت شغلی در استان قزوین فعالیت می‌کنند.

 مدیر تعاون اداره کل کار استان از تشکیل کمیته تعیین وضعیت تعاونی‌های راکد و غیرفعال برای اولین بار در استان، گفت: این کمیته در سال جهش تولید در استان شکل گرفته است تا ضمن بازدید میدانی، تعاونی‌هایی را که قابلیت احیا ندارند مورد شناسایی قرار دهد.

حسینی ادامه داد: از بین سه هزار و ۵۱۵ شرکت تعاونی ثبت شده در استان ۲ هزار و ۴۳۶ شرکت به دلایل مختلفی نظیر مسائل و مشکلات مالی، حقوقی، اجتماعی، مدیریتی و اقتصادی راکد و غیرفعال هستند.

وی بیان کرد: این کمیته تاکنون چهار جلسه برگزار کرده و با انجام بازدید میدانی و تکمیل فرم‌های مربوط از مجموع ۲ هزار و ۴۳۶ تعاونی راکد استان در بخش‌های مختلف تولیدی، توزیعی و خدماتی ۲۵۹ مورد را منحل کرده است.

این مسئول با تاکید بر ضرورت حمایت از تعاونی‌های فعال استان، اضافه کرد: در سال جهش تولید، تسهیلات جدید به تعاونی‌های استان برای طرح‌های دانش‌بنیان، مناطق کمتر توسعه یافته، اشتغال بانوان و جوانان و توسعه بازار اختصاص یافته است تا بتوان برای حمایت از فعالان این بخش گام‌های عملیاتی برداشت.

استان قزوین دلار مشکلات مالی شرکت تعاونی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر