کد خبر: 1024078 A

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان:

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان، بابیان اینکه در سایه صرفه جویی، همه مردم می توانند از گاز طبیعی بهره مند شده و صنایع نیز به تولید ات خود ادامه دهند از مشترکان خواست نهایت تلاش خود را در مصرف بهینه گاز به کار گیرند.

به گزارش  ایلنا از زنجان، موسی احمد لو، با اشاره به ورود موج سرمای فراگیر و پایدار در کشور و استان و همچنین افزایش مصرف گاز، افزود: صرفه جویی همگانی برای عبور از روزهای سرد زمستان امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان، بر مدیریت مصرف بهینه گاز طبیعی در سایه همکاری همه مشترکین تاکید کرد و گفت: با توجه به اتصال شبکه سراسری گاز در کشور؛ متاسفانه در صورت توجه نکردنِ مصرف کنندگان خانگی بر صرفه جویی هر چه بیشتر در مصرف گاز، امکان کمبود گاز در برخی نقاط کشور وجود دارد.

او با بیان اینکه گاز پاک ترین سوخت فسیلی است و به همین دلیل در اثر سوختن حداقل آلاینده ی ممکن را تولید می کند؛ تصریح کرد: امروزه راحت طلبی و استفاده ی نادرست از گاز طبیعی بسیار رواج پیدا کرده و متاسفانه بهانه این کار، نا آگاهی و عدم توجه جدی به مصرف بهینه گاز است.

مدیرعامل شرکت گازاستان زنجان با بیان اینکه رعایت الگوی مصرف گاز در بخش خانگی می تواند علاوه بر جلوگیری از هدر رفتن گاز طبیعی، کاهش هزینه های خانوار را نیز در بر داشته باشد، اذعان داشت: با توجه به اینکه عمده مصرف در این بخش صرف ایجاد گرمایش در ماه های سرد سال می شود،  ارائه راهکارهای عملی و متناسب با شرایط برای بهینه سازی مصرف گاز در بخش خانگی می تواند گامهای موثری در جلوگیری از هدر رفتن این نعمت خداداری و ثروت عمومی باشد.

حمدلو ادامه داد: قطع شدن گاز دردسر‌هایی به همراه دارد که وقتی رخ دهد، خانواده‌ها تازه متوجه می‌شوند که می توانستند با کم کردن فقط چند درجه از بخاری گازی منزل خود و یا موتورخانه ساختمان و با پوشیدن یک لباس گرم، گرمابخشی منزل و آرامش اعضای خانواده خود و دیگران را حفظ کنند.

او در پایان اضافه کرد:  احتمال قطعی گاز در استان زنجان با توجه به قرار گرفتن در مسیر لوله اصلی گاز، وجود ندارد اما از هم استانی های درخواست می شود برای صرفه جویی در مصرف انرژی گاز، واقعا جدیت به خرج دهند.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان /مدیریت مصرف گاز/ صرفه جویی/ فصل س
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر