کد خبر: 1023747 A

استاندار قزوین:

استاندار قزوین گفت: حمایت از سرمایه‌های اجتماعی و تقویت اعتماد عمومی از نیازهای مهم و ضروری امروز کشور است و یکی از پایه‌های اصلی دوام و قوام یک ملت به شمار می‌رود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، هدایت اله جمالی پور در نشست شورای فرهنگی عمومی استان قزوین اظهار کرد: مردم مهم‌ترین سرمایه کشور، نظام و قدرت بازدارنده ما در برابر دشمنان نظام هستند، اگر این سرمایه را از دست بدهیم همه‌چیز را از دست می‌دهیم، چرا که امروز سرمایه اجتماعی یک ظرفیت اساسی برای کشور است و ما به آن باور و ایمان داریم باید آسیب‌شناسی کنیم که با این قدرت چه کرده‌ایم.

استاندار قزوین با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی باید در مورد کارهای اساسی و ماندگار تصمیم سازی کند، افزود: برای همبستگی ملی و تقویت وحدت جامعه در این شورا باید برنامه ریزی شود.

جمالی پور با تاکید بر جلب اعتماد مردم به ‌عنوان یکی از بزرگترین سرمایه‌های اجتماعی، بیان کرد: باید در شورای فرهنگ عمومی برنامه‌های ملی را منعکس کنیم و مسائل و مشکلات استانی را باید خودمان حل کنیم.

نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد: شناخت و اطلاع از وضع فرهنگ عمومی، اصلاح و ارتقای آن، نظارت، پیگیری مصوبات ابلاغی شورای عالی انقلاب فرهنگی و تصمیمات شورای فرهنگ عمومی کشور از وظایف شوراهای فرهنگ عمومی است و باید به طور جدی دنبال شود.

وی ادامه داد: ما باید برای ارتقای سرمایه اجتماعی تلاش کنیم و هویت قزوینی را به شهروندان برگردانیم، چرا که قزوین شهری دارای تمدن است و در عرصه تاریخ و فرهنگ نقش پررنگی دارد.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: باید عوامل ارتقای سرمایه اجتماعی را شناسایی کنیم و ببینیم چه چیزی همبستگی ملی را رقم می‌زند و عزت‌نفس ملی ما را ارتقا دهد تا روی این موارد کار کنیم.

جمالی پور، اعتماد عمومی را از مهم ترین سرمایه های اجتماعی و موجب ارتباط بیشتر مردم با نظام اسلامی دانست و گفت: همگان باید نسبت به حفظ این هویت تاریخی تلاش کنیم.

وی یادآور شد: رسانه‌ها و روحانیت که نقش‌آفرین در عرصه فرهنگ هستند باید در این حوزه تلاش کنند تا بتوانیم به جایگاه اصلی خود برسیم چرا که قزوین عناصر هویت بخشی بسیاری دارد.

تمدن رسانه سرمایه مشکلات ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر