کد خبر: 1023683 A

مدیرکل میراث‌فرهنگی اردبیل خبر داد:

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به فعال بودن 73 طرح سرمایه‌گذاری در سطح استان گفت: برنامه‌ریزی شده تا در دهه فجر امسال سه هزار میلیارد ریال طرح سرمایه‌گذاری در استان افتتاح شود.

به‌گزارش ایلنا، نادر فلاحی عنوان کرد: در سطح استان 22 پروژه با حجم سرمایه‌گذاری نزدیک به سه هزار میلیارد ریال آماده افتتاح است که بهره‌برداری از این طرح‌ها زمینه برای اشتغالزایی 447 نفر به شکل مستقیم و دو هزار و 400 نفر به شکل غیرمستقیم را فراهم کرده است.

او از جمله این طرح‌ها را 9 واحد اقامتی و مابقی را شامل محوطه گردشگری، آبدرمانی، سفره‌خانه سنتی و واحد پذیرایی عنوان کرد و افزود: در شهرستان اردبیل چهار طرح، در بیله‌سوار، گرمی، نمین و نیر هر کدام یک طرح، در خلخال سه طرح، در مشگین‌شهر پنج طرح و در سرعین 6 طرح برای بهره‌برداری در نظر گرفته شده است.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به 73 طرح در دست اجرای سرمایه‌گذاری در سطح استان ادامه داد: برای اجرای این طرح‌ها بیش از 365 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.

او با اشاره به برنامه‌های بازدید وزیر میراث‌فرهنگی از پروژه‌های سرمایه‌گذاری استان خاطرنشان کرد: در سفر وزیر میراث‌فرهنگی به استان مقرر شده تا از هفت طرح شامل دو هتل چهار‌ستاره، یک هتل سه‌ستاره، سه مجتمع گردشکری و پارک آبی سرعین با حجم سرمایه‌گذاری 9 هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم 500 نفر بازدید شود.

شروع عملیات عمرانی هتل پنج‌ستاره در اردبیل با ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری

فلاحی از شروع عملیات عمرانی هتل پنج‌ستاره با سرمایه‌گذاری نزدیک به سه هزار و 500 میلیارد ریال در منطقه شورابیل با اشتغالزایی 250 نفر مستقیم در زیربنای 35 هزار مترمربع خبر داد و گفت: عملیات عمرانی این هتل در سفر وزیر میراث‌فرهنگی به استان آغاز می‌شود.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل رونق گردشگری زمستانی را از برنامه‌های اولویت‌دار برشمرد و بیان کرد: در این راستا سه پیست اسکی به عنوان پروژه‌های پیشران برای فعال کردن گردشگری در نیم‌‌سال دوم سال و رونق گردشگری زمستانی و خارج کردن گردشگری از حالت فصلی در حال انجام عملیات عمرانی است که مقرر شده تا در سفر وزیر بازدید شود.

او با اشاره به طرح‌های سرمایه‌گذاری در خلخال بیان کرد: در این شهرستان پل معلق ازناو به عنوان طولانی‌ترین پل معلق کشور و جهان عملیات عمرانی خود را سپری می‌کند که تاسیسات برقی و جاده‌ دسترسی این طرح توسط این اداره‌کل اجرا شده و مورد بازدید وزیر میراث‌فرهنگی قرار خواهد گرفت.

فلاحی ادامه داد: از دیگر پروژه‌های مهم قابل افتتاح در خلخال طرح بومگردی قصر چوبی برادران شاد است که زیباترین مجموعه بومگردی گردشگری کشور است و در منطقه نمونه گردشگری ازناو با حضور وزیر افتتاح می‌شود.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل بیان کرد: با توجه به اینکه وزیر میراث‌فرهنگی وزیر معین استان اردبیل است از محل اعتبارات ملی 100 میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد 10 مورد نمازخانه‌ بین‌راهی، مجموعه بهداشتی و فروشگاه صنایع‌دستی در اختیار استان قرار داده که از این تعداد هفت مورد در حال احداث بوده و عملیات عمرانی سه مورد دیگر با سفر وزیر به استان آغاز می‌شود.

استان اردبیل سرمایه گذاری گردشگری میراث فرهنگی سفره خانه سنتی آبدرمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر