کد خبر: 1023473 A

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان گفت: در جلسه کمیته فنی تعداد ۸ طرح متقاضی ایجاد تاسیسات گردشگری بررسی و با صدور ۶ موافقت‌نامه اصولی موافقت شد.

به گزارش ایلنا از رشت، چهاردمین جلسه کمیته فنی بررسی طرح‌های سرمایه‌گذاری در دفتر معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری گیلان برگزار شد.

جلسه کمیته فنی با حضور اعضای جلسه و تعداد ۸ طرح متقاضی ایجاد تاسیسات گردشگری بررسی و با صدور شش موافقت‌نامه اصولی یک هتل، دو مجتمع گردشگری، یک مجتمع تفریحی سرگرمی و دو واحد بوم‌گردی موافقت شد. 

رضا حسن‌پور معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان گفت: این طرح‌ها شامل دو هتل، سه مجتمع گردشگری و تفریحی، یک هتل آپارتمان و یک طرح بوم‌گردی است.

او ادامه داد: با توجه به اهمیت تاسیسات گردشگری در  جلب رضایت گردشگران در صنعت گردشگری و به‌منظور حمایت از سرمایه‌گذاری در این حوزه، جلسات کمیته فنی به صورت هفتگی برگزار شده و پیگیری امور سرمایه گذاران در دستگاه‌های دیگر و نیز ارائه بسته‌های حمایتی در دستور کار این معاونت قرار دارد.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری گیلان در انتها با پیش‌بینی ایجاد اشتغال برای حداقل ۲۰۰ نفر با اجرای پروژه‌های مصوب گفت: اجرای طرح بوم گردی به عنوان یکی از راهبردهای دولت تدبیر و امید برای اشتغال به ماندگاری روستائیان و ایجاد توسعه همه جانبه در مناطق روستایی کمک می کند.

 

 

 

استان گیلان سرمایه گذاری گردشگری گردشگری و صنایع دستی کمیته فنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر