کد خبر: 1023400 A

سرپرست معاونت تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان خبرداد؛

سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از تولید حدود ۶۳ هزار تن گوشت سفید و قرمز طی ۹ ماهه امسال در واحدهای دام و طیور صنعتی و سنتی استان قزوین خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حمیدرضا عزتی با اعلام این خبر اظهار کرد: در مدت یاد شده ۲۱ هزار و ۹۸۱ تن گوشت قرمز و همچنین ۴۱ هزار تن گوشت سفید (مرغ) در استان قزوین به تولید رسیده است.

 سرپرست معاونت تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان افزود: پیش بینی تولید گوشت قرمز و سفید در استان قزوین برای سال جاری به ترتیب ۲۸ و ۷۰ هزار تن بوده است.

عزتی با بیان اینکه میزان مصرف سالانه گوشت قرمز و سفید در استان قزوین به ترتیب ۱۴ و ۳۴ هزار تن است، افزود: این موضوع نشان می‌دهد استان قزوین علاوه بر تامین گوشت مورد نیاز خود، بخشی از نیازهای کشور به این محصولات را تامین می کند.

وی خاطرنشان کرد: با تامین به موقع نهاده‌ها و خوراک دام در سال جاری،  هیچ وقفه‌ای در تولید گوشت سفید و قرمز در استان قزوین ایجاد نشده است.

سال گذشته ۲۶ هزار تن گوشت قرمز و ۶۲ هزار تن گوشت سفید در استان قزوین تولید شده بود.

استان قزوین دارای ۹۱۵ هزار راس دام سبک، ۴۰۰ هزار راس دام سنگین، ۱۰ میلیون و ۳۶۷ هزار قطعه طیور صنعتی و ۸۸۷ هزار قطعه طیور سنتی است.

استان قزوین جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان گوشت گوشت قرمز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر