کد خبر: 1023148 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: فعالیت آموزشگاه ها و مراکز هنری در استان قزوین بر اساس مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا مجاز است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمد حسین اسماعیلی اظهار کرد: با توجه به قرار گرفتن استان قزوین در وضعیت زرد و آبی و پیرو هماهنگی‌های صورت گرفته با ستاد استانی کرونا، فعالیت آموزشگاه‌ها و مراکز هنری با لحاظ کردن شرایط ابلاغی بلامانع است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان با اشاره به بلامانع بودن فعالیت مشاغل گروه ۳ در وضعیت زرد و آبی استان قزوین اشاره کرد و افزود : از آنجایی که آموزشگاه های هنری و سالن های سینما و تئاتر و موسیقی در این گروه شغلی قرار دارند، لذا با هماهنگی صورت گرفته با ستاد استانی کرونا فعالیت این مشاغل هنری از ۲۰ دی ماه تا زمانی که شرایط در همین وضعیت قرار داشته باشد با لحاظ کردن شرایطی بلامانع است.

وی درباره شرایط فعالیت این مشاغل هنری، بیان کرد: آموزشگاه های هنری با رعایت پروتوکل های بهداشتی، عدم تجمع ، ضدعفونی کردن مستمر کلاس ها ، رعایت فاصله اجتماعی و ضوابط اعلامی از سوی وزارت ارشاد می توانند کلاس های خود را به صورت محدود و کنترل شده برگزار کنند.

این مسئول ادامه داد: سالن‌های سینما، تئاتر و موسیقی نیز می‌توانند با ۵۰ درصد ظرفیت و با رعایت بخشنامه‌های اعلامی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به فعالیت بپردازند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان یادآور شد: این اداره کل نظارت های لازم را در این خصوص اِعمال می کند و در صورت بروز هرگونه تخلف احتمالی، برخوردهای قانونی در این زمینه صورت خواهد گرفت.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: برگزاری هرگونه همایش، جشنواره و گردهماییِ فرهنگی، هنری، ادبی، آیینی و مذهبی همچنان ممنوع است و اینگونه فعالیت ها در شرایط زرد نیز برگزار نخواهد شد.

استان قزوین تئاتر فرهنگ و ارشاد فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگی هنری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر