کد خبر: 1023102 A

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی خبر داد؛

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: در مدت 2 هفته اخیر 283 نفر به دلیل افزایش میزان آلودگی هوا از سوی گروه‌های امدادی به مراکز درمانی شهرستان اراک اعزام شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پریا بهرامی افزود:144 نفر از این بیماران علایم تنفسی داشتند و 139 بیمار نیز به دلیل مشکلات قلبی به مراکز درمانی منتقل شده اند.

این مسئول افزود : با توجه به هشدار هواشناسی و انباشت آلایندها، از سوی اورژانس کشور آماده‌باش به مرکز اورژانس اراک اعلام شده و نیروهای این مجموعه در وضعیت فوق‌العاده پذیرش بیمار هستند.

وی با بیان اینکه مردم استفاده از مایعات، سبزیجات و میوه را در رژیم غذایی خود قرار دهند، ادامه داد: گروه‌های حساس و افراد دارای سابقه و بیماری زمینه‌ای مانند آسم از تردد غیرضرور خودداری کنند و افراد آسیب پذیر مانند کودکان، زنان باردار و سالمندان نیز در زمان اوج آلودگی هوا در منزل بمانند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی اظهار داشت: مردم در صورت مواجهه با موارد اورژانسی قلبی و تنفسی شامل تنگی نفس، فشار خون بالا، افت فشار خون، مشکلات گوارشی نظیر خونریزی همراه با استفراغ خونی و درد شکم، ضربه شدید به شکم، معضلات زنان و زایمان چون سقط، تشنج، فشار خون بالا به همراه تاری دید و تورم اندام‌ها و خونریزی شدید با شماره اورژانس 115 تماس بگیرند.

آلودگی هوا اورژانس اعزام 283 نفر به مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر