کد خبر: 1023036 A

فرماندار بوشهر :

فرماندار بوشهر گفت: برای حفظ سلامت مردم و پیشگیری از وقوع حوادث هر یک از دستگاه‌های اجرایی مسئول مکلف به اجرای مصوبه‌های ساماندهی سواحل در این بندر هستند.

به گزارش ایلنا از بوشهر ، عباس جمشیدی صبح امروز دوشنبه در نشست ساماندهی سواحل شهرستان بوشهر گفت: نصب تابلوها یا دیگر علائم مربوط به سالم یا ناسالم بودن شناگاه‌ها و نبود خطر ناشی از غرق شدگی در سواحل این بندر برای آگاهی شهروندان ضروری است.

وی بیان کرد: از حضور سرمایه‌گذار برای ساحل سازی و ساختن پلاژ به منظور استفاده بیشتر از سواحل استقبال می‌شود.

جمشیدی با تاکید بر حفظ حریم ۶۰ متری دریا ادامه داد: براساس قانون هیچ دستگاهی اجازه تصرف حریم ۶۰ متری دریا را ندارد و در زمان حاضر وضعیت شهرستان بوشهر در این زمینه مناسب است.

وی ادامه داد: براساس تفاهم‌نامه‌ امضا شده بین راه و شهرسازی، استانداری و دانشگاه خلیج فارس قرار است از پارک شغاب تا پارک دانشجو در ساحل بندر بوشهر به هم متصل تا مجموعه پارک و تفریحگاهی خوبی برای مردم باشد و براین اساس دیوارهای برخی تاسیسات موجود در این مسیر باید برداشته شود تا مردم بتوانند از ساحل استفاده کنند.

وی ادامه داد: تلاش می‌شود اگر تصرفی در حریم ۶۰ متری انجام شده و طبق ضوابط نیست عقب نشینی صورت گیرد.

جمشیدی اضافه کرد: با توجه به اینکه ورود آب‌های سطحی به دریا منجر به آلودگی و برهم خوردن اکوسیستم دریا می‌شود انتظار می‌رود با سرعت بخشی در اجرای پروژه فاضلاب نسبت به جمع‌آوری و بی خطرسازی این آب‌ها اقدام شود.

براساس اعلام اداره محیط‌زیست شهرستان بوشهر پارک لیان، بندرگاه، پلاژ بانوان، جفره، ریشهر و پارک سیادت از جمله شناگاه‌های این شهرستان است که از جمله آنها شناگاه پلاژ بانوان و ریشهر پرخطر و شناگاه جفره در وضعیت بحرانی قرار دارد.

همچنین شناگاه‌های لیان و بندرگاه در وضعیت سالم و شناگاه پارک سیادت بوشهر نیز به طور نسبی پاک است.

دستگاه های اجرایی راه و شهرسازی سرمایه سلامت محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر