کد خبر: 1023013 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد:

از ابتدای سال تاکنون یک هزار و ۱۴۱ میلیارد تومان تسهیلات در بخش کشاورزی استان کردستان پرداخت شده است.

به گزارش ایلنا، محمد فرید سپری گفت: از ابتدای سال تاکنون یک هزار و ۱۴۱ میلیارد تومان تسهیلات در بخش کشاورزی استان پرداخت شده است که از این میزان حدود یک هزار و ۵۰ میلیارد تومان توسط بانک کشاورزی استان بوده است.

سپری افزود: با پرداخت این تسهیلات برای یک هزار و ۱۴۸ نفر شغل ایجاد شده و برای ۱۸ هزار و ۵۳۴ نفر هم تثبیت شغل شده است.

وی گفت: از محل بند دال تبصره ۴ مبلغ ۲۶ میلیارد و ۲۳۸ میلیون تومان کمک بلاعوض برای اجرای آبیاری تحت فشار به کشاورزان پرداخت شده است.

سپری افزود: از محل خط اعتباری مکانیزاسیون هم ۱۴۷۱ مورد به مبلغ ۱۱۶ میلیارد و ۸۷۶ میلیون تومان به متقاضیان بخش پرداخت شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید در اجرای پروژه‌های بخش کشاورزی استان تسریع بیشتری داده شود گفت: برای پرداخت تسهیلات و رونق کسب و کار در بخش کشاورزی از تمام سر فصل‌های اعتباری تسهیلات به متقاضیان پرداخت می‌شود و در این راستا مشکل خاصی به لحاظ تامین اعتبار نداریم.

سپری افزود: در حال حاظر مشکل اساسی ما در پرداخت تسهیلات تامین ضمانت از سوی وام گیرندگان است که تا حد زیادی با همکاری بانک کشاورزی آسانکاری لازم صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه اولویت ما اجرای طرح‌های کلان و اشتغال زا در بخش کشاورزی است گفت: پرداخت تسهیلات و کمک به کشاورزی معیشتی در سطح استان هم به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان تاکید کرد: پرداخت تسهیلات کشاورز کارت اکنون یک اولویت در مجموعه جهاد کشاورزی و نیز بانک کشاورزی است که باید زارعان جهت دریافت این تسهیلات به مراکز جهاد کشاورزی مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: کشاورز کارت کمک خوبی به کشاورزان استان است که به ازای هر یک هکتار ۲ میلیون تومان با سود ۱۲ درصد و بازپرداخت یک ساله پرداخت می‌شود.

سپری یادآورشد: تا اکنون ۴۴۸ مورد کشاورز کارت با مبلغ ۷ میلیارد و ۵۰۹ میلیون تومان به زارعان استان پرداخت شده است.

وی گفت: در سال جاری تعداد ۷۹۶ دستگاه تراکتور سهیمه بخش کشاورزی استان بوده که تا اکنون ۶۶۷ دستگاه آن جذب و متقاضیان ۱۸۹ دستگاه باقی مانده هم برای دریافت تسهیلات بانک عامل معرفی در شرف جذب است.

استان کردستان بخش کشاورزی جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر