کد خبر: 1023011 A

در نشست هم اندیشی منطقه ویژه اقتصادی انرژی،شیلات و آبخیزداری لاوان مطرح شد:

مدیر کل شیلات هرمزگان گفت: لاوان با تمرکز بر فعالیت های شیلاتی محقق کننده رشد و توسعه اقتصاد دریا محور است.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، عبدالرسول دریایی در این نشست با اشاره به اهمیت شیلات و فعالیت های شیلاتی در استان هرمزگان به ویژه در جزایر و شهرهای ساحلی، اظهار کرد: اشتغال بالغ بر 50 هزار خانوار در فعالیت های آبزی پروری،صید و صیادی و صنایع وابسته به شیلات بیانگر نقش مهم شیلات در توسعه و آبادانی است.

وی با بیان اینکه ظرفیت یابی13هزار و 400 تن پرورش ماهی در قفس در پیرامون جزیره، پرورش صدف خوراکی با هدف صادرات ،پرورش صدف مروارید ساز،تکثیر و پرورش جلبک در صورت مطالعات بیشتر،ایجاد مرکز زیست فن آوری در جزیره لاوان،تکثیر و پرورش ماهییان زینتی، طرح های پایلوت پرورش و تکثیر میگو ،صید و صیادی و ... را از اهم ظرفیت های قبل توسعه جزیره لاوان در طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی لاوان خواند.

دریایی با تاکید بر این در زون بندی‌های منطقه ویژه اقتصادی لاوان حتما باید قوانین و مقررات سازمان شیلات ایران و بنادر و دریانوردی کشور با توجه به اهمیت موضوع رعایت شود، خاطر نشان کرد: شیلات در جزیره لاون از ظرفیت های خوبی در بحث های گردشکری مانند آکواریوم های طبیعی و دلفین آریوم برخوردار است.

مدیر کل شیلات هرمزگان تصریح کرد: در صورت آمادگی منطقه ویژه اقتصادی شیلات و باهماهنگی سازمان شیلات ایران می توان با دعوت از سرمایه‌گذاران و اجرای طرح‌های موفق در زمینه‌های شیلاتی در این منطقه اقدامات خوبی در راستای، اقتصاد دریا محور، اقتصاد مقاومتی،رونق و جهش تولید انجام داد.

اقتصاد انرژی رشد و توسعه هرمزگان منطقه ویژه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر