کد خبر: 1022982 A

جمال خبر داد:

مدیر کل میراث فرهنگی هنری و گردشگری سمنان گفت: نمایشگاه دست‌بافته‌های ابریشمی و سوزن‌دوزی استان سمنان در ساختمان شماره یک وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برپا شده است.

به گزارش ایلنا از سمنان، مهدی جمال افزود: نمایشگاه و کارگاه زنده "اسماعیل صبوری" و "سپیده صبوری" از هنرمندان صنایع‌دستی استان سمنان با همکاری معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در ساختمان شماره یک وزارتخانه برپا شده است.

وی گفت: این نمایشگاه تا 24 دی‌ماه از ساعت 8.30 تا 14.30 به روی علاقه‌مندان گشوده است و بازدیدکنندگان علاوه بر آشنایی با دست‌بافته‌های سنتی، می‌توانند از کارگاه زنده تولید این هنرهای دستی نیز بهره‌مند شوند.

جمال افزود: در این نمایشگاه  آثار سیده فاطمه خادمیان از هنرمندان صنایع‌دستی استان که چند دهه است در زمینه صنایع‌دستی فعالیت دارد، برپا شده است و این هنرمند دست بافته‌های سنتی مهدی‌شهر را احیا کرده است.

وی با اشاره به اینکه آثار این هنرمند موفق به دریافت  سه نشان ملی و نشان جهانی مهر اصالت یونسکو  شده است، گفت: در این نمایشگاه انواع پارچه‌های دست بافته ابریشمی و پشمی خودرنگ و سوزن‌دوزی شده و انواع جاجیم و گلیم به نمایش گذاشته شده است.

جمال یادآور شد: شال شماره‌دوزی استان موفق به دریافت مهر اصالت یونسکو در برنامه داوری نشان بین‌المللی صنایع‌دستی 2016 شده است.


 

استان سمنان وزارت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر